Barnett jest jednym z najlepiej skomunikowanych i najbardziej wpływowych agentów na świecie. Nie popełni błędu, jeśli Scamacca zechce odejść lub West Ham postanowi się z nim rozstać – agent załatwi sprawę.

Od jakiegoś czasu było jasne, że Moyes miał trudności ze znalezieniem systemu, który wydobyłby to, co najlepsze ze Scamacci. Jeśli zawodnik i menadżer odbędą  „męską rozmowę” i Włoch postanowi odejść, o jego przyszłości zadecyduje jeden szczególnie potężny człowiek. Jeśli chodzi o agentów, nikt nie ma większego rozgłosu niż Jonathan Barnett.

W zeszłym miesiącu poinformowano, że Scamacca podpisał kontrakt z Barnett & CAA Stellar 

Napastnik West Hamu został sfotografowany po tym, jak dołączył do firmy po bardzo głośnym rozstaniu z World Soccer Agency.

Wielu uważa, że ​​Scamacca nadal może być hitem w West Hamie, ale liczne włoskie powiązania wydają się złowieszcze

Fani West Hamu desperacko pragną zobaczyć, jak Scamacca zostaje i gra w klubie. Moyes publicznie skrytykował napastnika, wzywając go do intensywniejszej pracy i poprawy kondycji. Kontuzja i operacja na pewno nie pomogły w tej sytuacji. Jest jednak nadzieja, że mając za sobą pełny okres przygotowawczy z Młotami, rozpoczynający nowy sezon z czystym kontem Scamacca, może odnieść sukces. Włoch pokazał w tym sezonie przebłyski swojej klasy i nieomylnej siły wykończeniowej. West Ham nie chce kolejnego Sebastiena Hallera, który pokazuje wartość, dopiero po tym, jak zostaje sprzedany i uznany za „pomyłkę” w ich klubie.

Choroba, kontuzja i brak gry w reprezentacji Włoch na Mundialu – co mogło dać Scamacce więcej czasu na treningi i grę, tak jak to miało miejsce w przypadku Nayefa Aguerda – nie pomogły.

Scamacca wrócił w tym tygodniu do West Hamu i wraz z fizjoterapeutą wznowił indywidualną pracę na boisku

Na początku tego tygodnia Gianluca Scamacca został pokazany na zdjęciach na początku swojej drogi do wyzdrowienia. Do tej pory napastnik przebywał w swoich rodzinnych Włoszech, gdzie dochodził do siebie po operacji kolana, która zakończyła jego rozczarowujący debiutancki sezon w Anglii.

Ostatecznie napastnik jest łączony z letnim przejściem do sześciu największych klubów Serie A.