Napastnik Hull City, Nikica Jelavić przybywa obecnie w Londynie, gdzie rozmawia z włodarzami West Hamu, na temat swojego kontraktu. Prawdopodobnie w ciągu 24 godzin Chorwat przejdzie testy medyczne i zostanie nowym graczem Młotów – podaję KUMB.

Wszystko wskazuję na to, że po wielu tygodniach negocjacji West Ham pozyska gracza na pozycję napastnika. Ewentualne transfer Jelavicia na Upton Park oznacza, że do klubu nie trafi Emmanuel Adebayor.

Tottenham oraz West Ham nie mogą się dogadać w kwestii opłacania pensji, która oscyluję w granicach 100 tysięcy funtów. Młoty są gotowe płacić połowę tej kwoty, na co nie chcą zgodzić się włodarze klubu z White Hart Lane.

30-letni reprezentant Chorwacji w ciągu półtora roku spędzonego na KC Stadium strzelił 14 goli w 50 występach. Wcześniej Jelavić bronił barw m.in takich klubów jak Everton, Hajduk Split, Zulte Waregem, Glasgow Rangers czy Rapid Wiedeń. W Premier League łącznie napastnik zagrał 101 spotkań, w których 29-krotnie pokonywał bramkarza rywali.