Jarrod Bowen jest kluczowym elementem drużyny Młotów, tej drużyny która odnosi sukcesy w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Pomimo tego, że jest nowicjuszem w europejskim futbolu, podobnie jak wielu jego kolegów z drużyny, jego naturalne zdolności i wielka ambicja sprawiły, że błyszczy w tych rozgrywkach.

Teraz cała uwaga skupia się na zobowiązaniach krajowych przynajmniej do marca. Bowen spodziewa się, że postępy w europejskiej piłce zostaną potwierdzone występami w Premier League.

Dobrze nam idzie, a teraz chcemy po prostu robić postępy i brać każdą grę nie zastanawiając się czy nasz rywal jest silniejszy, czy słabszy – chcemy sprawdzać, dokąd zmierzamy. Najbliższy mecz już w niedzielę z Manchesterm City.

West Ham ma zaledwie dwa miejsca i trzy punkty mniej od panujących mistrzów Anglii

Liga Europy, to nasze pierwsze doświadczenia w tego typu rozgrywkach. Oczywiście chcemy dobrze radzić sobie w każdych zawodach, w których bierzemy udział, zarówno w kraju i podczas europejskich wieczorów. Chcemy pozostać w nich tak długo, jak to możliwe, więc ukończenie fazy grupowej na pierwszym miejscu i przejście od razu do 1/8 finału jest tym, co chcieliśmy zrobić i do czego dążyliśmy. Granie poza domem w Europie zawsze jest trudne, ale wykonaliśmy zadanie – chcieliśmy być zwycięzcami grupowymi. Radzimy sobie dobrze, a teraz skupiamy się na Premier League i spotkaniu z Manchesterem w najbliższą niedzielę.

Z dziewięcioma meczami do rozegrania w samym grudniu, menedżer David Moyes prawdopodobnie będzie wymagał od swojego składu najwyższej formy – Młoty będą starać się o awans w tabeli Premier League i doskonały występ w ćwierćfinale Pucharu Carabao z Tottenhamem Hotspur. Potencjalnie wzmacniającą siłą Moyesa, jest bardzo skuteczna grupa graczy U23, z których dwóch zadebiutowało w tym sezonie w pierwszym zespole.

Bowen był zachwycony, widząc 17-letniego Sonny’ego Perkinsa

To byłoby dla Sonny’ego wyjątkowe – powiedział Bowen. Miał szansę na gola, jednak to była dobra obrona od bramkarza, ale wspaniale jest widzieć tego chłopaka i innych zawodników z U23 podróżujących z nami i zdobywających minuty na boisku. To była dla nich wyjątkowa noc.