Jarrod Bowen musiał opuścić zgrupowanie reprezentacji Anglii przed meczem eliminacyjnym do Euro 2024 w Macedonii Północnej. Zawodnik doznał kontuzji kolana na treningu i pozostał w kraju – reszta drużyny poleciała w niedzielę do Macedonii.

Niestety Jarrod doznał kontuzji, myślę, że odczuwał ją trochę wczoraj i ponownie dzisiaj pod koniec treningu. Nie mieliśmy wystarczająco dużo czasu, aby to w pełni ocenić i podjąć naprawdę trafną decyzję przed meczem, więc uznaliśmy za właściwe, zostawiając go w Anglii, aby mógł to ocenić w swoim klubie – powiedział  Gareth Southgate podczas konferencji prasowej.

W poniedziałkowy wieczór Three Lions będą chcieli w wielkim stylu zakończyć kampanię kwalifikacyjną, jednak bez Bowena. As West Hamu był niewykorzystanym zmiennikiem w piątkowym meczu z Maltą na Wembley. W rezultacie liczył na kilka minut pod wodzą Garetha Southgate’a w ostatnim starciu w kwalifikacyjnej grupie B. Niestety będzie musiał teraz uzbroić się w cierpliwość, czekając na kolejną okazję, by zaimponować selekcjonerowi.

Gracz West Hamu staje się siódmym zawodnikiem, który wycofał się z pierwotnie 26-osobowego składu Garetha Southgate’a, po Jamesie Maddisonie, Lewisie Dunku, Callumie Wilsonie, Jude Bellingham i Levi Colwillu, a także Kieranie Trippierze.