West Ham już jutro zmierzy się z West Bromem. Stołeczna drużyna chce utrzymać zwycięską formę i zdobyć kolejne trzy punkty.

Były skrzydłowy West Hamu Matthew Etherington spędził cztery lata w Stoke zarządzanym wówczas przez obecnego szkoleniowca The Baggies – Tony’ego Pulisa. Matthew uważa, że Młoty są w stanie wywieźć pozytywny wynik z The Hawthorns.

„Zapewnij wsparcie Hernandezowi”

Chicharito lubi mierzyć się z West Bromem. Meksykanin w swoich ostatnich pięciu spotkaniach przeciwko The Baggies trzy razy wpisywał się na listę strzelców oraz dwukrotnie asystował.

Javier już w tym sezonie ma na koncie dwa ligowe trafienia. Biorąc pod uwagę jego dyspozycję w meczach z drużyną Tony’ego Pulisa, kibice w sobotę mogą spodziewać się kolejnego gola.

Etherington pochwalił Hernandeza i wspomniał, że jeżeli jego gra się nie zmieni to przyszłe bramki są niemal pewne.

-On potrzebuje wsparcia. Jeżeli będą przy nim skrzydłowi bramki są formalnością. Jestem pewny, że trafienia przyjdą szybciej niż się tego spodziewamy.

„Trzymaj Carrolla w zespole”

Kolejnym pozytywnym aspektem poniedziałkowego meczu był powrót do wyjściowej jedenastki Andy’ego Carrolla. Anglik zagrał bardzo dobrze, obrona The Terriers w pojedynkach powietrznych wielokrotnie musiała uznać wyższość rosłego napastnika. Pokazał jak ważnym jest elementem zespołu.

Carroll wygrał 13 pojedynków główkowych – to więcej niż jakikolwiek inny zawodnik w Premier League!

-Carroll jest bardzo ważny. Uważam, że cała drużyna – zarówno ofensywa, jak i defensywa – gra zupełnie inaczej, gdy na murawie znajduje się Andy.

-Teraz, gdy już nie boryka się z problemami zdrowotnymi, mam nadzieję, że rozegra wiele meczów dla klubu.

-Na pewno chcę zobaczyć Hernandeza i Carrolla razem na boisku. To są klasowi gracze. Muszą grać razem.

„Bierz odpowiedzialność za obronę”

Największym zagrożeniem dla Młotów są stałe fragmenty gry, a dokładniej rzuty rożne. Dobra gra głową to jedna z ważniejszych zasad wyznawanych przez Tony’ego Pulisa.

Wyćwiczone dośrodkowania zazwyczaj przynoszą zamierzony efekt. W zeszłym roku West Brom zdobył 16 bramek po rzutach rożnych – żaden inny zespół w Premier League nie może pochwalić się takim wynikiem. Ponadto 21 goli z 43 zdobyli po stałym fragmencie gry.

-Współpracowałem cztery lata z Tonym Pulisem w Stoke. On naprawdę przywiązuje ogromną wagę do rzutów wolnych czy kornerów.

-Stałe fragmenty gry to główna broń West Bromu. Młoty oczywiście radzą sobie dobrze z pojedynkami główkowymi, niemniej należy dodatkowo przestrzec i uczulić piłkarzy. Wyżsi piłkarze muszą wziąć za to odpowiedzialność.

W meczu z Huddersfield Slaven Bilić desygnował do gry trzech środkowych obrońców. Etherington uważa, że podobne ustawienie może być kluczowe również w tej konfrontacji.

-Reid, Fonte i Collins wyglądali bardzo dobrze. To są piłkarze bardzo dobrzy w powietrzu, tacy właśnie są potrzebni na sobotę.

„Poznaj mocne strony rywala”

Etherington sądzi, że Młoty muszą grać w pełnym skupieniu przez całe 90 minut. Doświadczenie West Bromwich jest niepodważalne.

Średnia wieku The Baggies jest najwyższa w całej lidze. Wynosi dokładnie 29 lat i sześć dni. To zespół zdyscyplinowany taktycznie i bardzo dojrzały.

-Przede wszystkim drużyny Pulisa są zorganizowane. Każdy gracz na boisku wie, co ma robić.

-Młoty muszą pokazać jakość i boiskowe zaangażowanie, by pokonać West Brom na wyjeździe.

„Graj z pełnym zaangażowaniem”

Wygrana z Huddersfield była bardzo ważna. Udało się zdobyć pierwsze punkty i przychylność kibiców.

W kwietniu 2016, zaledwie 18 miesięcy temu, Młotom udało się uzyskać najlepszy wynik w swojej historii pojedynków na The Hawthorns. Mecz zakończył się wówczas wynikiem 3:0 po bramkach Marka Noble’a i Cheikhou Kouyate.

Czy w sobotę The Hammers uda się uzyskać podobny rezultat?

-Zaangażowanie i motywacja w poniedziałek była idealna. W weekend trzeba zagrać tak samo. West Ham musi być silny w obronie. Jeżeli w defensywie Młoty nie będą popełniać błędów, strzały same powinny lecieć do siatki.