Kupno biletu na mecz zajmie nam dosłownie kilka minut. Trzeba jednak pamiętać o kilku poniżej opisanych szczegółach.

Istnieją trzy sposoby kupienia biletu na mecz – online, w kasie biletowej lub telefonicznie. Zdecydowanie odradzamy kupno tym ostatnim sposobem, o czym kilka słów poniżej. W poradniku umieszczone są także nasze wskazówki, z którymi warto się zapoznać. Zacznijmy od informacji o cenach obowiązujących w tym sezonie.

Ceny biletów na sezon 2014/2015:

Ceny biletów na mecz uzależnione są od dwóch wariantów: atrakcyjności spotkania i miejsca na trybunach.

Mecze rozgrywek Premier League, Pucharu Anglii i Pucharu Ligi podzielone są na 3 kategorie, wg. atrakcyjności spotkania:

Kategoria A

np. półfinał czy finał Pucharu Anglii

Zrzut ekranu 2015-03-12 o 17.08.42

Kategoria B

np. mecze z Manchesterem United, Chelsea Londyn, Liverpoolem, Arsenalem Londyn czy Evertonem

Zrzut ekranu 2015-03-12 o 17.12.07

Kategoria C

pozostałe mecze ligowe, Pucharu Anglii czy Pucharu Ligi

Zrzut ekranu 2015-03-12 o 17.12.57

Wskazówka: Zdecydowana większość osób wybierających się na mecz z Polski nie posiada członkostwa klubowego, tzw. Membership. Dla nich obowiązują wyższe ceny (w tabeli żółtej).

Miejsce na stadionie – gdzie jest najlepsza widoczność?

Band 1 – miejsca o najlepszej widoczności. Usytuowane są na środku trybun East Stand i Betway Stand.

Band 2 – miejsca o bardzo dobrej widoczności. Znajdują się one na rogach trybun East Stand i Betway Stand

Band 3 – miejsca o dobrej widoczności, znajdujące się w górnej części trybuny Bobby Moore Stand oraz w górnych rogach Betway Stand.

Band 4 – miejsca o średniej widoczności. Usytuowane są w dolnych rogach Betway Stand, dolnej części trybuny Bobby Moore Stand oraz częściowo na Sir Trevor Brooking Stand.

Sektor kibiców przyjezdnych – część dolnej trybuny Sir Trevor Brooking Stand

Sektory Upton Park

Wskazówka: Różnica w cenie, pomiędzy Band 1 a Band 4 jest ogromna, sięgająca nawet 20 funtów. Widoczność na tej, w teorii najgorszej, jest jednak na tyle dobra, że zupełnie nie opłaca nam się dopłacać do droższego biletu.

Zakup przez Internet – strona oficjalna klubu:

Jest to najlepszy i najszybszy sposób zakupu biletu na interesujący nas mecz. Cały proces odbywa się na oficjalnej stronie klubu. Rozpoczynamy od założenia konta/zalogowania się na istniejące konto poprzez odnośnik w prawym górnym rogu.

Następnie w zakładce menu „Match & Event Tickets wybieramy mecz, na który chcemy kupić bilet poprzez kliknięcie „Choose seats”. Naszym oczom ukaże się mapa stadionu Upton Park wraz z zaznaczonymi na różne kolory sektorami. Klikamy na interesujący nas sektor i wybieramy „Selects your seats”. W kolejnym kroku uzupełniamy brakujące dane i przystępujemy do płatności kartą. Akceptowane są karty VISA i MasterCard.

Wskazówka: Są 3 etapy sprzedaży biletów. W pierwszej kolejności dostęp do sprzedaży mają posiadacze karnetów na cały sezon „Season Ticket Holders”, następnie posiadacze członkostwa klubowego „Membership” a na końcu wszyscy pozostali, w ramach „General sale”.

Potwierdzenie zakupu biletu dostaniemy na nasz adres e-mail. Bilet w formie papierowej powinien dotrzeć do Polski w ciągu 2-3 tygodni.

Zakup w kasie biletowej:

Nie korzystaj z tej opcji, jeśli specjalnie lecisz na mecz z Polski. Lepiej nabyć bilet online niż gorzko się rozczarować pod stadionem. Jeśli jednak mieszkasz w stolicy UK, to spokojnie możesz udać się do kasy stadionowej. Pamiętaj by posiadać ze sobą swój numer klienta.

Bilet kupisz w ten sposób w określonych godzinach:

Od poniedziałku do soboty : 9:00 – 17:00
W dniu meczu : od 9:00 lub 10:00 do rozpoczęcia spotkania.

Kilka pytań i odpowiedzi:

1. Czy mogę kupić bilet dla więcej niż jednej osoby?

Tak, jeśli są oni zarejestrowani na serwisie i uprzednio dodani do grupy „przyjaciół i rodziny” (Friends and Family) w ustawieniach naszego konta.

2. Jak długo trzeba czekać na bilet?

Bilet dotrze na nasz polski adres w terminie od dwóch do trzech tygodni. W Wielkiej Brytanii zajmie to nie dłużej niż kilka dni.

3. Co, jeśli nie dostanę biletu na czas, przed wylotem?

Nie panikuj. Udaj się z wydrukowanym potwierdzeniem, które dostałeś na skrzynkę e-mail i pokaż je w kasie. Dostaniesz bilet wydrukowany drugi raz.

4. Co, jeśli zgubię bilet?

Jeśli udasz się do kasy biletowej przed meczem i wyjaśnisz sytuację, dostaniesz drugą kopię biletu. Pamiętaj jednak, że kopia będzie miała taki sam kod kreskowy co oryginał. Jeśli ktoś w międzyczasie wejdzie na stadion na Twoim bilecie, to kod kreskowy nie zadziała powtórnie, przez co Ty nie będziesz w stanie przejść przez bramkę.