West Ham United potwierdził, że Jack Sullivan ustąpi ze stanowiska dyrektora zarządzającego. 21-letni syn współwłaściciela Hammers, Davida Sullivana, odejdzie po czterech latach kierownictwa żeńskim zespołem.

Okres, który przyniósł wzrost jakości kobiecej drużyny na arenie piłkarskiej

Wychodzę z kilkoma fantastycznymi wspomnieniami i z podniesioną głową. Jestem przekonany, że West Ham United ma już podstawy do dalszego postępu w grze kobiet – powiedział Sullivan.

Pomimo zaciętej walki w dolnej połowie tabeli w tym sezonie, zawodniczki utrzymały się w najwyższej klasie rozgrywkowej i wezmą udział w czwartej kampanii z rzędu w przyszłym roku.

Następny sezon sygnalizuje początek nowej, ekscytującej ery w kobiecej grze

Zawarta została także nowa umowa dotyczącą praw do transmisji w ramach której Sky Sports i BBC będą pokazywać mecze na żywo. Jest to kontynuacja programu telewizyjnego w BBC Three, który obejrzało ponad 20 milionów widzów w obu seriach.

Zaczyna się era, w której West Ham United Women jest doskonale przygotowany do wyzwania, dzięki ciężkiej pracy Sullivana w ciągu ostatnich czterech latach, nie tylko w celu zwiększenia sił na boisku, ale także poza nim. Udało się rozwinąć przychody komercyjne, zwiększając liczbę posiadaczy biletów sezonowych i budując grono fanów.

Pomimo tego, że odchodzę z tej roli, nadal będę największym fanem zespołu, wspierając go we wszystkim, co robią i pomagając w każdy możliwy sposób – będzie to obejmować zwiększenie budżetu na mecz na następny sezon. Zawsze będę ogromnie dumny ze wszystkiego, co osiągnęliśmy w ciągu ostatnich czterech lat, jestem przekonany, że sukces będzie kontynuowany. Życzę Aidanowi, Olli, zawodniczkom i całemu personelowi wszystkiego najlepszego na przyszłość – dodał Jack Sullivan.