Nowy nabytek West Hamu Issa Diop ujawnił dlaczego zdecydował się dołączyć do klubu ze wschodniego Londynu, pomimo zainteresowania wielu innych europejskich drużyn.

W swoim pierwszym wywiadzie Francuz powiedział, że osoba Manuela Pellegriniego miała ogromny wpływ na jego decyzje i ambicje klubu również przekonały go do tej decyzji.

Manuel Pellegrini jest topowym menedżerem, który pracował w kilku wielkich klubach na całym świecie. Nie mogę się doczekać współpracy z nim i pokazania mu swoich umiejętności. West Ham to wielki klub, w którym gra wielu świetnych piłkarzy. Mam nadzieję, że będę miał wielki sezon i pomogę zespołowi wygrywać mecze. – mówi nowy nabytek Młotów

Bardzo się cieszę, że mogę podpisać kontrakt z tak historycznym angielskim klubem i mam nadzieję, że pokażę w klubie moje najlepsze umiejętności. Jestem bardzo ambitnym graczem, a West Ham jest ambitnym klubem. Widzieliśmy to po podpisaniu kontraktu z nowym menedżerem. Mam nadzieję, że pomogę zespołowi wygrywać spotkania i uszczęśliwię fanów. 

 – Bardzo się cieszę, że tutaj jestem i jestem bardzo podekscytowany. Nie mogę się doczekać aż włożę koszulkę West Hamu. 

Diop jest podekscytowany pierwszym domowym meczem West Hamu z Bournemouth i nie może się doczekać pierwszego spotkania na London Stadium.

Jestem podekscytowany, że mogę grać na tak wspaniałym stadionie jakim jest London Stadium. Każdy lubi grać w piłkę na wielkich stadionach wypełnionych kibicami, tak jak ma to miejsce na naszym obiekcie. Naprawdę nie mogę się doczekać pierwszego meczu u siebie. 

21-latek dołącza do klubu po rozegraniu 95 spotkań w barwach Toulouse od czasu debiutu w wieku 18 lat. Środkowy obrońca był kapitanej Fioletowych w poprzednim sezonie i wierzy, że to doświadczenie pomoże mu w Premier League.

Byłem kapitanem Tuluzy i to był czas w którym wiele się nauczyłem. W moim wieku to naprawdę wielkie doświadczenie. Mało kto w moim wieku jest kapitanem zespołu. Nie jestem pewien czy jestem naturalnym przywódcą, ale mój trener tak myślał. Teraz dam z siebie wszystko i pokażę więcej moich atutów. – zakończył Issa Diop