Obrońca West Hamu teoretycznie, powinien wrócić na starcie z Aston Villą, ale musi zostać dopuszczony przez personel medyczny – twierdzi dr Rajpal Brar, ekspert do spraw kontuzji.

Zdaniem Brara, biorąc pod uwagę problem Cresswella, powinien on pauzować nie dłużej niż dwa tygodnie, a to oznacza, że ​​wróci po przerwie międzynarodowej. W niedzielę – 22 października – Młoty udają się do Villa Park, a David Moyes ma nadzieję, że będzie miał do dyspozycji cały zespół.

Rozmawiając wyłącznie z  West Ham Zone – specjalista w dziedzinie fizjoterapii i naukowiec zajmujący się sportem, powiedział:

Wydaje się, że Cress cierpi na niski poziom napięcia, co zwykle oznacza powrót do gry po 1-2 tygodniach. Nadal istnieją rozbieżności w tej kwestii, w zależności od podawanych szczegółów. Jeśli w rzeczywistości jest to obciążenie na niskim poziomie, powrót 22 października po metodycznym budowaniu składu, byłby więcej niż wystarczający, ale nadal są wątpliwości. Dopóki nie otrzyma zielonego światła od sztabu medycznego, pozostaje poza kadrą.

33-latek nie wystąpił w tym sezonie w Premier League, ani przez minutę poza ławką rezerwowych. Jego jedyny występ w barwach Młotów miał miejsce w Lidze Europy i nawet tam nie rozegrał więcej niż 50 minut.

Czas pokaże, czy Moyes będzie chciał dać mu szansę w pierwszym składzie, gdy tylko wróci do formy, czy też lewy obrońca może planować rozstanie z Młotami w styczniu.