Po dołączeniu do drużyny, która w zeszłym sezonie zdobyła tytuł mistrza ligi południowej Premier League do lat 18 oraz Puchar Młodzieży FA, ​​17-latek strzelił w tym sezonie trzy gole dla zespołu Kevina Keena w pięciu meczach ligowych i jest podekscytowany możliwością kontynuowania swojej kariery we wschodnim Londynie. 

Jestem bardzo dumny – powiedział Rigge. To dla mnie i mojej rodziny ważny moment, ponieważ marzeniem każdego młodego zawodnika jest podpisanie pierwszego profesjonalnego kontraktu, zwłaszcza w takim klubie jak West Ham United. Dało mi to dużą pewność, że klub we mnie wierzy i mam nadzieję, że w przyszłości będę dobrze radził sobie w West Hamie. Poczułem się naprawdę mile widziany, kiedy przybyłem przed zeszłym sezonem i jestem zachwycony możliwością kontynuowania mojego rozwoju tutaj.

Były reprezentant Anglii do lat 16 dołączył do Academy of Football z Manchesteru City w lipcu 2022 r. i miał imponujący debiutancki sezon pod okiem głównego trenera drużyny U18 Keena

Rigge wystąpił 24 razy we wszystkich rozgrywkach w sezonie 2022/23 i strzelił dwa gole w ważnych meczach: z Brighton & Hove Albion i Tottenhamem Hotspur. Wystąpił trzykrotnie, gdy drużyna do lat 18 po raz czwarty w historii West Hamu sięgnęła po FA Youth Cup, będąc rezerwowym zarówno w półfinale na London Stadium, jak i w finale na Emirates Stadium.

Ubiegły sezon był naprawdę dobry ze względu na zdobyte trofea – dodał Rigge. Przez ostatni rok bardzo wiele nauczyłem się od Keva. Jest świetnym menadżerem i wyciąga z nas wszystkich to, co najlepsze. Zwycięstwo w FA Youth Cup było jednym z najlepszych uczuć, jakich doświadczyłem w piłce nożnej. Wsparcie było niesamowite. Nie sądzę, że osiągnąłbym coś takiego w innym klubie.

Rigge zostaje kolejnym członkiem zwycięskiej drużyny FA Youth Cup, który podpisał nowy kontrakt po tym, jak George Earthy i Kaelan Casey zawarli nowe umowy na sezon 2023/24. Oznacza to ciągłe inwestycje klubu w kolejne pokolenie talentów. Menadżer Akademii Kenny Brown jest bardzo zadowolony, że tek utalentowany młody zawodnik związał swoją przyszłość z West Hamem United.

Od czasu jego przybycia w zeszłym sezonie szybko pokazał swoje umiejętności na boisku i poza nim i wszyscy widzieliśmy jego ogromne zaangażowanie w naukę i rozwój jako piłkarza we wschodnim Londynie. Występy Dana w starszych zespołach Akademii w tym i poprzednim sezonie były niezmiennie imponujące i cieszymy się, że robi kolejny krok w swojej karierze. Dan jest bardzo utalentowanym piłkarzem –  wszyscy są podekscytowani i chętni do pomocy w dalszym jego rozwoju w Akademii Piłkarskiej! – powiedział Brown.