W zeszłym sezonie było dużo dyskusji na temat tego, jak klubom brakowało kibiców. Może to był dowód na to, że wsparcie domowe robi dużą różnicę. Z pewnością West Ham doświadczyłby jeszcze lepszej atmosfery, gdyby grał przed publicznością w poprzedniej kampanii.

W meczu z Atalantą krzepiący był widok tak wielu młodych kibiców noszących nową koszulkę z nazwiskami naszych graczy na plecach. Ci młodzi ludzie rozkoszują się postępami i fantastycznie było zobaczyć, jak wielu z nich dopinguje Młoty – mówi Moyes.

Rozumiemy, co oznacza europejska rywalizacja dla naszych kibiców i sprostamy temu wyzwaniu, nie zapominając, że Premier League pozostaje dla nas chlebem powszednim.

To początek nowego sezonu dla wszystkich. Nadal jesteśmy w tym razem i mamy nadzieję, że damy Wam kolejny sezon, który przyniesie nam wszystkim jeszcze więcej radości. Wiemy, że poziom oczekiwań wzrósł i podejmujemy to wyzwanie. Jako zjednoczony klub będziemy nadal budować i rozwijać nowy West Ham United – dodał menadżer.

Dziś pierwszy mecz tej kampanii na London Stadium

Leicester to klub, który od wygrania Premier League w 2016 roku robi stałe postępy. Zakończył sezon jeden punkt nad Młotami, co wskazuje na rozmiar zadania, które czeka West Ham dziś wieczorem.

Klub dokonał ogromnego skoku – o dziesięć miejsc – w zeszłym sezonie, co pokazuje jakość pracy wykonanej przez graczy. Teraz należałoby utrzymać conajmniej ten poziom.

 

Zawodnicy, sztab oraz kibice są bardzo podekscytowani tym, co czeka ich w tej kampanii, ponieważ West Ham ma dodatkowy składnik europejskiego futbolu. To będzie oznaczać dodatkowe mecze i będzie wymagało dużo więcej pracy od  składu. To będzie coś nowego dla większości naszych graczy, ale jest to coś, na co ciężko pracowali i na co wszyscy czekamy.

Nowe zasady – mniejszy rygor

To zadziałało dobrze już w pierwszym naszym meczu wyjazdowym, ponieważ w grze było mniej decyzji dotyczących VAR i ogólnie czułem, że wszyscy – gracze, menedżerowie i kibice – czuli się znacznie bardziej komfortowo w pierwszym spotkaniu– powiedział Moyes. 

Sędziowie w tym kraju zawsze pełnili obowiązki w sposób, który wzmacniał brytyjską grę i sprawiał, że była szanowana w całej Europie. Zezwoliliśmy na poziom fizyczności, który –  jak sądzę – podziwia większość innych krajów, ale w ciągu ostatnich kilku lat uległ on zmianie – mówi Moyes.

To najbardziej konkurencyjna liga w Europie w której biorą udział gracze z całego świata 

Nadal wierzę, że nasza kultura piłkarska pozostaje najważniejsza i powinniśmy nadal podążać tym stylem – dodał menadżer.

Dzisiejsze spotkanie West Ham United vs Leicester rozpocznie się o godzinie 21 czasu polskiego i można go będzie obejrzeć na Canal plus Sport 2.