W sobotnie popołudnie na profilu Fabrizio Romano padło słynne Here We Go, oznaczające niemalże pewną finalizacje transferu. Doniesienia te potwierdza również ExWHUemployee, dostarczając nam szczegóły transakcji!

Testy medyczne zostały zaplanowane i prawdopodobnie zostaną przeprowadzone w poniedziałek, choć nie jest to pewne. Pojawiły się doniesienia, jakoby zawodnik miał być w kraju na czas, by obejrzeć spotkanie z Chelsea (również nie jest to gwarantowane). Co ciekawe, 10% z tej transakcji otrzyma Arsenal, z tytułu uzgodnień transferowych ze Stuttgartem.

Warunki kontraktu z zawodnikiem nie są uważane za problem, podobnie jak uraz pleców Greka, opisany jako „nieznaczny”.

Prawdopodobnie, długoterminowo David Moyes proponuje grę 3 obrońcami z tyłu (Aguerd, Zouma, Mavropanos, z Ogbonną, Kehrerem oraz Caseyem jako rezerwowi) wraz z ofensywnymi wahadłowymi. Jeśli zajdzie taka konieczność, nowy nabytek – Alvarez, również może cofnąć się do linii obrony.

Mavropanos staje się zarazem pierwszym i jedynym reprezentantem Grecji, występującym w West Hamie!

Podsumowując, Kaliméra Konstantíno! 

O to, jak nowy obrońca West Hamu prezentował się w minionej kampanii Bundesligi, spytaliśmy Tomasza Urbana – dziennikarza sportowego Viaplay, a przede wszystkim czołowego polskiego eksperta od ligi niemieckiej:

 

Bardzo dobrze wyglądał, zwłaszcza jako półprawy środkowy, kiedy mógł się podłączyć do akcji ofensywnej. Bardzo silny i szybki, czasem trochę narwany, ale ogółem jeden z czołowych środkowych obrońców w lidze. Grał też czasem jako prawy obrońca, ale to nie jest jego pozycja. Idealnie skrojony do piłki angielskiej wg mnie. Powinien się tym razem odnaleźć na Wyspach. Dobry ruch i niezbyt drogi

 

Bez wątpienia potrzebowaliśmy klasowego obrońcy, do uszczelnienia defensywy. Mavropanos to piłkarz niemalże skrojony pod Premier League, więc jesteśmy niezwykle ciekawi jak się u nas odnajdzie. Jedno jest pewne – „czarne chmury” zastoju na rynku transferowego na dobre odeszły znad London Stadium, dając szansę na optymizm w rozpoczętym już sezonie.