Rozmowy prowadzone przez Tima Steidtena mają przynosić efekty, i obaj zawodnicy w niedługim czasie mogą zostać zawodnikami West Hamu.

Po sprowadzeniu do klubu Edsona Alvareza z Ajaksu i Jamesa Warda-Prowse’a z Southampton klub ruszył do dalszej ofensywy transferowej, czego skutkiem mają być zaawansowane rozmowy w sprawie transferów Konstantinosa Mavropanosa z VFB Stuttgart i Mohammeda Kudusa z wspomnianego już wcześniej Ajaksu.

Kolejna tura negocjacji jest umówiona na dzisiaj, a klub jest pozytywnie do niej nastawiony. Panuje przekonanie, iż uda zamknąć się obie transakcje. Rozmowy ze Stuttgartem w sprawie Mavropanosa ponoć przebiegły nieco lepiej niż te równoległe z Ajaksem w sprawie Kudusa (grecki obrońca już ustalił warunki kontraktu z West Hamem, pozostały tylko formalności w rozmowach z VFB), ale klub ma sporą nadzieję, że obaj ci piłkarze ostatecznie trafią do West Hamu w tym okienku.

Jedyne nieścisłości w przypadku obu transferów zdają się być już zażegnane: kontuzja pleców, z którą boryka się Mavropanos, jest niewielka i nie powinna mu przeszkodzić w testach medycznych; z kolei pozostanie Paquety w klubie nie ma wpłynąć na transfer Kudusa, który domyślnie miał być jego zastępcą.