Hawa Cissoko została wybrana do kadry reprezentacji Francji na tegoroczne Mistrzostwa Europy UEFA Kobiet w Piłce Nożnej Kobiet 2022. Cissoko niedawno przedłużyła kontrakt z West Hamem po solidnym sezonie 2021/22, w którym zagrała 23 razy. 

Imponująca forma obrończyni sprawiła, że ​​wróciła do francuskiej reprezentacji, grając dwukrotnie w meczach eliminacyjnych Mistrzostw Świata FIFA Kobiet 2023 przeciwko Kazachstanowi w październiku i listopadzie 2021 r.

Teraz Cissoko będzie miała szansę wystąpić na pierwszym dużym turnieju w swojej karierze w tym samym kraju, w którym gra w klubowym futbolu.

Euro 2022 odbędzie się w Anglii i rozpocznie się w środę 6 lipca, kiedy gospodarze zmierzą się z Austrią na Old Trafford

Francja zmierzy się z Włochami, Belgią i Islandią w grupie D. Oznacza to, że Cissoko może rywalizować ze swoją koleżanką z drużyny West Hamu, Dagným Brynjarsdóttir w ostatnim meczu fazy grupowej w poniedziałek 18 lipca, jeśli pomocniczka zostanie wybrana do składu islandzkiego turnieju.

Francja zajmuje obecnie trzecie miejsce w światowych rankingach FIFA i z pewnością będzie jednym z faworytów do zdobycia trofeum na stadionie Wembley w niedzielę 31 lipca.

Oto pełne zestawienie rozgrywek grupy D we Francji:

Francja – Włochy – niedziela 10 lipca, 21:00 czasu polskiego
Francja – Belgia – czwartek 14 lipca, 21:00
Islandia – Francja – poniedziałek 18 lipca, 21:00