Według raportu Gazzetta dello Sport, West Ham jest zainteresowany zawarciem umowy z Arthurem Theate z Bolonii w letnim okienku transferowym. Młoty zostały powiązane z potencjalnym ruchem w kierunku zdobycia obrońcy.

Menedżer Sinisa Mihaljovic może ulec pokusie zmiany taktyki. Mówi się, że Bolonia rozważa przejście na trójkę z tyłu w przyszłym sezonie, co oznacza, że ​​reprezentant Belgii może pozostać poza podstawowym składem zespołu.

Moyes wie, że potrzebuje obrońcy i prawdopodobnie nie dostanie lepszego za tak niską cenę w żadnym okienku transferowym, więc nie ma powodu, aby wahać się przed finalizacją tej umowy. Jeśli jednak menadżer będzie miał jakiekolwiek wątpliwości przed pozyskaniem zawodnika – na ile znamy Moyesa – mimo korzystnej oferty, do tej transakcji nie dojdzie.

Theate spędził swoją młodość w akademiach KRC Genk i Standard Liege w Belgii, zanim przeniósł się do KV Oostende w 2020, gdzie dokonał przełomu w swojej karierze. Po obiecującym debiutanckim sezonie 22-latek dołączył do Bolonii na całosezonową umowę wypożyczenia z obowiązkiem zakupu zeszłego lata.

Bolonia, która zamieniła jego transfer na stałą umowę, może zdecydować się na przeniesienie go w letnim okienku transferowym. Klub znajduje się w niepewnej sytuacji finansowej, ale także pojawiają się informacje, że między Theate a menedżerem Sinisą Mihajlovicem sytuacja jest dość napięta. To może mieć znaczenie w zmianie klubu przez Belga.

Arthurem Theate zaliczył 31 występów w Serie A w tym sezonie, a Bolonia zajęła 13. miejsce

Uważa się, że Młoty przygotowują się na dość niespodziewany transfer i chcą sprowadzić 22-latka do Anglii. Bolonia jest skłonna pozwolić środkowemu obrońcy odejść za około 8,5 miliona funtów. Kwota ta mieści się w budżecie Młotów. Czy jest to prawdziwa informacja, czy jedna z wielu  wyssanych z palca przez media… okaże się wkrótce.