Trener Młotów David Moyes potwierdził, że Joe Hart już w sobotę otrzyma szansę powrotu na stałe do pierwszego składu i to on rozpocznie spotkanie między słupkami.

Na konferencji przedmeczowej Szkot zakomunikował, że reprezentant Anglii zastąpi Hiszpana w polu karnym.

Ostatni raz od pierwszej minuty ligowego spotkania oglądaliśmy Harta 29 listopada (to był drugi mecz Moyesa na stanowisku szkoleniowca The Hammers). Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki Anglik ostatni raz był w bramce 27 stycznia w pucharowym meczu przeciwko Wigan.

-Joe Hart rozpocznie mecz w sobotę – wyjawił Moyes. -Straciliśmy osiem bramek w dwóch meczach. Nie jestem z tego zadowolony – o ile mecz z Liverpoolem jestem w stanie zrozumieć, to porażka ze Swansea jest jakimś nieporozumieniem.

-Joe to dobry bramkarz. Mamy po prostu bardzo dużą konkurencję w klubie.

W związku ze zbliżającym się wielkimi krokami Mundialem, Hart musi zaprezentować się z jak najlepszej strony, żeby selekcjoner reprezentacji Anglii zdecydował się na niego postawić.

Z innej beczki Moyes ujawnił również, że zaprosił kilku byłych piłkarzy Młotów do ośrodka szkoleniowego Rush Green. Ma nadzieję, że legendy Młotów wyedukują go w kontekście historii i tradycji klubu.

-Zaprosiłem na kolację Tony’ego Carra (były szef Akademii) i kilka innych osób związanych z klubem. Staram się jeszcze bardziej rozbudowywać swoją wiedzę o klubie.

-Zaprosiłem również Tony’ego Gale’a, próbuję ściągnąć Franka McAvenniego ze Szkocji. Mam nadzieję, że przyjdą i udzielą mi kilku cennych rad.

-Aby klub mógł się rozwijać, potrzebujemy byłych, doświadczonych graczy – zakończył.