David Moyes pozwolił zadebiutować w drużynie seniorskiej pomocnikowi do lat 23, Danielowi Chestersowi – Dan wyszedł na boisko minutę przed końcem regulaminowego czasu gry. Harrison Ashby myślał, że to on zagra choć kilka minut w spotkaniu z Genk. W pewnym momencie przeżył niemały szok.

19-latek był przekonany, że zadebiutuje w europejskim meczu po tym, jak Kevin Nolan wezwał go po rozgrzewce

Zgodnie z regulaminem UEFA, tylko trzech piłkarzy mogło być na linii bocznej, czwarty musiał wrócić na ławkę. Ponieważ Pablo Fornals, Said Benrahma i Chesters już się rozgrzewali, Nolan zdecydował że zawróci z rozgrzewki Ashby’ego. Ten jednak był przekonany, że wraca…aby się przebrać i wkroczyć na murawę.

Ashby wrócił sprintem i był gotowy, by ruszyć dalej

Gdy odkrył prawdziwy powód dla którego został przywołany, delikatnie rzecz ujmując… zdenerwował się.  Nolan w końcu uściskał go ciepło i starał pocieszyć, choć zapewne dla zawodnika nie było to w ogóle żadnym pocieszeniem.

Prędzej czy później

Ashby zagrał już w pierwszej drużynie we wrześniu 2020 roku, zastępując Bena Johnsona w 84. minucie starcia Pucharu Ligi z Charltonem Athletic. Od tego czasu pojawił się ponownie i będzie chciał zaangażować się w więcej gier w tym sezonie.

Jest to jednak bardzo prawdopodobne po tym, jak West Ham ustanowił wczoraj sześciopunktową przewagę na szczycie grupy H.

Młoty potrzebują tylko czterech punktów z następnych trzech meczów, aby zakończyć ten etap, zostając liderem. Ashby i niektórzy z zawodników poniżej 23 roku życia, mogą zyskać szansę na występ, jeśli wygrane zostaną zapewnione w kolejnych dwóch meczach.