Angelo Ogbonna mówi, że West Ham jest zdeterminowany, aby zawalczyć o zwycięstwo z Tottenhamem. Wszyscy doskonale pamiętają, jak przegrywając spotkanie 3:0, zawodnicy w szalonym tempie strzelili trzy gole. Wyrównujące trafienie Manuela Lanziniego padło w ostatniej minucie. Stadion oszalał. 

Ogbonna również strzelił zwycięskiego gola przeciwko Tottenhamowi, ale na Wembley w 2017 roku, kiedy West Ham przegrywał w trakcie meczu 2:0, a ostatecznie i tak wygrał spotkanie 3:2. To już staje się tradycją?

Pamiętam dokładnie ten mecz na Wembley. Myślę, że to był najlepszy gol, jaki strzeliłem w West Hamie – powiedział obrońca.

Z tą drużyną zdarzyło się coś dużo lepszego niż na Wembley… gol Manu Lanziniego w ostatniej minucie. Oni myśleli, że mecz się skończył – powiedział Ogbonna, wspominając spotkanie z poprzedniego sezonu. Widziałem ich twarze i ich miny. Bezcenny widok – wspomniał obrońca.

Teraz Tottenham to nowe środowisko. Będą chcieli zemsty, bo przegrali też na naszym stadionie i będą chcieli pokazać, że są lepsi.

Ogbonna w niedzielę zagra swój 200 mecz dla klubu

Jako piłkarz chcesz grać dla najlepszej drużyny, prawda? Konkurencja na mojej pozycji popchnęła mnie do przodu – poprawiła mnie niezwykle. Dorastałem chcąc grać w wielkim klubie, przed tysiącami fanów i wygrywać, wygrywać, wygrywać… To się dzieje! 

Wbrew temu co ludzie myślą, jako gracz nie myślisz o pieniądzach. Pieniądze są konsekwencją gry, a najważniejszy jest sukces. Lubię robić rzeczy krok po kroku – mam szczęście, że w West Hamie mogę to realizować.

Czasami mam wrażenie, jakbym rozegrał nawet 500 gier

To presja jaką wywieramy na siebie, wymagania, które sobie stawiamy… One dają subiektywne odczucie, że ja ciągle gram. To pozytywne, ale wymaga mnóstwo wysiłku. Chcę zrobić coś ważnego, zostawić w spadku synowi i córce swój sportowy i życiowy przykład.

Ogbonna wyraźnie cieszy się wspaniałymi i silnymi relacjami z Davidem Moyesem, ale sukces w West Hamie przypisuje także byłemu asystentowi Moyesa, Alanowi Irvine’owi

Pamiętam jak Alan Irvine pokazał mi wideo Phila Jagielki. Pokazał mi dwa lub trzy klipy. Naprawdę doceniam ten moment, bo wiele od tej chwili się zmieniło w mojej pracy. Zmieniło na lepsze. 

Premier League jest coraz bardziej wymagająca, a ja chciałbym być trochę młodszy! Ale muszę powiedzieć, że właśnie teraz mam swój najlepszy czas w futbolu w całej karierze – zakończył Angelo Ogbonna.