Haksabanović: Dobrze jest nosić trykot Młotów

Najnowszy nabytek West Hamu Sead Haksabanović zadebiutował w barwach Młotów podczas meczu Checkatrade Trophy przeciwko Swidon Town. The Hammers wygrali po zaciętym meczu 3:2. 

Szef Akademii West Hamu United Terry Westley chwalił reprezentanta Czarnogóry. Haksabanowić nieźle rozumiał się na boisku z  Martinem Samuelsenem, Nathanem Hollandem oraz Tonim Martinezem.

Dobrze się czułem, gdy po raz pierwszy przywdziałem koszulkę West Hamu United. Gracze dbali o mnie, a także fajnie było odnotować pierwszą wygraną. Graliśmy przeciwko dorosłej drużynie, co nie było dla mnie nowością, gdyż grałem już z seniorami w Szwecji. To był ciężki mecz, ale udało nam się mądrze atakować. Uważam, że zasłużyliśmy na zwycięstwo – powiedział Sead.

Trzykrotnie wychodziliśmy na prowadzenie. To ważne, żeby zawsze być na przedzie przed rywalami. Przed meczem rozmawialiśmy o wygranej i wierzyliśmy, że możemy tego dokonać.

Najnowszy zawodnik w układance Slavena Bilicia uważa, że jego dobry występ w Checkatrade Trophy da sygnał sztabowi szkoleniowemu, że sam zainteresowany jest gotowy by walczyć o miejsce w pierwszej drużynie.

Skupiam się na dobrej grze na każdym szczeblu, na jakim zostanę poproszony do gry, ale oczywiście, celuję w pierwszą drużynę. Mam nadzieję, że wkrótce dostanę swoją szansę. W czwartek dobrze się czułem u boku Martineza, Samuelsena i Nathana. To dobrzy zawodnicy, którzy stanowią o sile zespołu. Oni wiedzą, jak grać w piłkę nożną, więc dobrze się z nimi współpracowało. 

Krzysztof Hamrol
Kontakt: krzysztof.hamrol@gmail.com