Przybycie Benrahmy do West Ham, spowodowało gwałtowny wzrost zainteresowania Hammers w jego ojczystym kraju. Szalejąca na punkcie futbolu algierska populacja, mocno interesuje się jego karierą za pośrednictwem mediów społecznościowych.

To normalne, wiesz jak bardzo kochamy piłkę nożną. Algierczycy tacy są. Oni są niesamowici. Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem jednym z nich – mówi whufc.com Benrahma.

Saïd Benrahma w pełni zadebiutował w wygranym 2:1 meczu Premier League z Leeds United. Oddał sześć strzałów i przyciągnął wzrok niezwykłą umiejętnością dryblingu. Wykazał się fenomenalną szybkością pracy

Jestem bardzo zadowolony z pierwszego startu. Cieszę się, że wygraliśmy i że zagrałem 84 minuty – powiedział whufc.com. Krok po kroku, mecz po meczu i im więcej gram, tym lepsze samopoczucie w zespole. Jestem zadowolony ze sposobu w jaki się dostosowuję.

Reprezentant Algierii ma umiejętności piłkarskie, które sprawiają, że jest koszmarem dla przeciwników

Gram dla zespołu i żeby być skutecznym. Nie gram dla siebie. Celem tej umiejętności jest stworzenie szansy strzału moim kolegom lub samemu trafienie do bramki – potwierdził.

Kolejna okazja Benrahmy do zaprezentowania swoich talentów nadejdzie w środę wieczorem. West Ham będzie gościł Crystal Palace na London Stadium

Pracujemy nad tym i mam nadzieję, że wygramy, ponieważ jest to ważny mecz u siebie. Będziemy ciężko pracować, aby zagrać tak samo jak wcześniej. Zawodnicy Crystal Palace są bardzo dobrymi graczami i cieszę się, kiedy gram na tym samym boisku co dobrzy zawodnicy, ale w środę chcemy ich zatrzymać – powiedział.

Występ Benrahmy zyskał uznanie ze strony kolegów jak i trenera, ale menadżer od utalentowanego Benrahmy będzie w przyszłości wymagał zapewne znacznie więcej.