Współwłaściciel Młotów David Gold oznajmił na Twitterze, iż klub zadecydował o rozszerzeniu okresu przygotowawczego Andy’ego Carrolla o kolejny tydzień, co prawdopodobnie wykluczy rosłego napastnika z gry przeciwko Manchesterowi United w ramach EFL Cup.

Ostatni mecz w pierwszym składzie Andy Carroll rozegrał w sierpniu bieżącego roku, podczas wyjazdowej potyczki z Astrą Giurgu w ramach eliminacji do Ligi Europy, kiedy to doznał kontuzji. Wówczas szacowano, iż Anglik wróci do pełni sił po około sześciu tygodniach. Liczne komplikacje sprawiły jednak, że okres rekonwalescencji przedłużał się.

27-latek ostatnio trenował z pierwszym zespołem i w kuluarach mówiło się, iż będzie on dostępny dla Slavena Bilicia już w meczu przeciwko Czerwonym Diabłom w ramach rozgrywek Premier League. Ostatecznie jednak, decyzją klubu zawodnik nie został jeszcze desygnowany do gry.

David Gold, współwłaściciel Młotów na swoim Twitterze oznajmił: Zadecydowaliśmy, by nie zgłaszać Andy’ego na dzisiejszy mecz z Manchesterem United. Chcemy dać mu jeszcze jeden tydzień intensywnych treningów.