Sean Whetstone, reporter mający bliskie powiązania ze współwłaścicielem Młotów, Davidem Sullivanem stwierdził, że jest mało prawdopodobne, abyśmy otrzymali specjalne pozwolenie od Ghany na zatrzymanie Kudusa o kilka dni dłużej, aby mógł zagrać przeciwko Brighton we wtorek.

Kudus strzelił w tym sezonie dziewięć goli – odegrał główną rolę w naszym awansie na szóste miejsce w tabeli,  także dzięki asystom. Jeśli nic się nie zmieni, The Hammers stracą 23-latka na rzecz AFCON na co najmniej miesiąc, począwszy od jutra.

Oczywiście chcę, żeby Ghana dobrze sobie radziła przez wzgląd na Kudusa, ale najlepsze, na co możemy liczyć jako kibice West Hamu, to wyeliminowanie jego kraju przed rundami pucharowymi – powiedział Sean Whetstone.

23-latek okazał się dla nas absolutnie niezbędny, a jego nieobecność przez około pięć tygodni będzie niezwykle trudna dla całego zespołu. Mohammed Kudus odniósł ogromny sukces na stadionie w Londynie, a teraz trzeba będzie najlepiej jak to tylko możliwe, poradzić sobie bez niego.

Utrata go na dłuższy okres będzie poważnym osłabieniem dla Młotów, a przyszły miesiąc może być dla nas naprawdę ciężki bez reprezentanta Ghany. Dostępność tego zawodnika na wtorkowym meczu z Brighton byłaby dużym wzmocnieniem, ale wygląda na to, że tak się nie stanie.