West Ham United podobno złożył ofertę za napastnika Flamengo – David Moyes chce dodać gracza do swojego składu przed zamknięciem styczniowego okna transferowego.

W rozmowie z Givemesport, dziennikarz Peter O’Rourke potwierdził, że Młoty negocjują umowę dotyczącą wypożyczenia gracza z brazylijską drużyną, której trenerem został niedawno były selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa.

Problemem jest to, że Flamengo wolałoby bezpośrednią sprzedaż brazylijskiego napastnika – powiedział O’Rourke. West Ham próbuje negocjować umowę wypożyczenia z opcją zakupu.

West Ham musi podpisać tą umowę

Aspiracje do Ligi Mistrzów z jednym starszym napastnikiem to katastrofa, która czeka na Młoty. Na szczęście Antonio opuścił tylko jedno spotkanie w Premier League  w tym sezonie, ale może doznać kontuzji lub zawieszenia i trzeba mieć alternatywę.

Wyceniony na 23,4 mln funtów Barbosa jest szczególnie imponujący – ma 84 gole w 123 występach dla obecnych pracodawców. Brazylijski zespół ściągnął 25-latka z Interu Mediolan. 

Legenda Flamengo – Zico (Arthur Antunes Coimbra – brazylijski trener piłkarski, wcześniej piłkarz, wybrany przez FIFA jednym ze 100 najlepszych piłkarzy XX wieku) – pochwalił napastnika stwierdzając:

Myślę, że Gabigol ma wszystko, aby być najlepszym napastnikiem w historii Flamengo. Jego występy stają się coraz lepsze, umacniając go jako jeden z największych talentów. On już przeszedł do historii. Jest młody, ale może zrobić jeszcze znacznie więcej. 

​​Brazylijczyk miał także gorsze okresy w europejskich klubach – zaledwie dziesięć występów dla Interu Mediolan (jeden gol), a także pięć meczów dla Benfiki (jeden gol).