West Ham United pracuje nad transferem Adama Hložka w zimowym okienku transferowym – donosi „Football Insider”.

Młoty interesują się graczem Sparty Praga już od dłuższego czasu. Po udanych transferach Tomáša Součka i Vladimira Coufala, Młoty chcą kolejnego gracza z czeskiej ligi.

Klub z London Stadium zwiększył teraz starania o 19-letniego napastnika i zamierza wygrać wyścig z innymi klubami. Mówi się, że Hložkiem zainteresowani są Liverpool i Borussia Dortmund. Konkurencja jest silna, ale w stolicy Anglii wierzą, że dołączenie do klubu miliardera Daniela Křetínský’ego pomoże w przekonaniu Czecha do transferu do West Hamu. Nowy akcjonariusz Młotów jest też od 2004 roku prezesem Sparty Praga, w której występuje Adam Hložek.

Młody napastnik, który może z powodzeniem występować jako ofensywny pomocnik lub skrzydłowy, zdobył w tym sezonie cztery gole i zaliczył osiem asyst, w 21 występach.

Ponadto Hložek jest dwunastokrotnym reprezentantem Czech i uczestnikiem niedawnego turnieju EURO 2020. W drużynie narodowej ma jedno trafienie, w spotkaniu eliminacyjnym do MŚ z Białorusią.

Pomimo młodego wieku rozegrał, w pierwszym zespole praskiej Sparty już 106 spotkań. Zdobył w nich 32 bramki i zaliczył 29 asyst.