Menedżer reprezentacji Anglii Gareth Southgate ogłosił w czwartek swój skład na nadchodzące mecze międzynarodowe. Niektórzy fani West Hamu wyrażają w mediach społecznościowych dezaprobatę, że Aaron Cresswell – obrońca Młotów –  został pominięty  powołaniach.

Southgate wyznaczył do składu na kwalifikacje do Mistrzostw Świata dwóch reprezentantów West Ham – Declana Rice’a i Jesse Lingard’a.

Jesse Lingard został powołany do drużyny narodowej po prawdziwym pokazie formy na londyńskim stadionie. Rice jest regularnie powoływany przez selekcjonera.

Niektórzy zwolennicy Hammers wyrazili jednak w mediach społecznościowych swoją wielką frustrację z powodu nieobecności Cresswella w obozie Anglii.

Cresswell ma na swoim koncie trzy występy w Reprezentacji seniorów, ale nie był w drużynie od 2017 roku. 31-latek jest w świetnej indywidualnej formie w tej kampanii.

Do tej pory zaliczył już siedem asyst w Premier League, a ponadto bez trudu wciela się w rolę lewostronnego środkowego obrońcy, ilekroć West Ham decyduje się na zmianę formacji z czterech obrońców na trójkę.