25-latek ukończył właśnie testy medyczne we wschodnim Londynie – potwierdził to również David Moyes. Transakcja może zostać sfinalizowana do jutra rana. Młoty mają teraz nadzieję, że już za kilkanaście godzin Brazylijczyk będzie ich pełnoprawnym graczem.

Pomocnik podobno otrzymał tego lata oferty ze strony Arsenalu i Tottenhamu Hotspur. Wygląda na to, że ostatecznie zdecydował się na przeprowadzkę do  wschodniego Londynu. Młoty mogą wkrótce mieć potężną trójkę pomocników, a Declan Rice i Tomas Soucek zagrają u boku Paquety na londyńskim stadionie.

Zawodnik był genialny dla Lyonu w ciągu ostatnich kilku sezonów. Strzelił dziewięć bramek i zaliczył sześć asyst w zespole Ligue 1 w zeszłej kampanii.

Jego były kolega z drużyny, Bruno Guimaraes, przeszedł do Newcastle United w styczniu i miał ogromny wpływ na drużynę Eddiego Howe’a.  Moyes zapewne ma nadzieję, że Paqueta zaadaptuje się w podobny sposób do Premier League.

David Moyes  potwierdził, że pomocnik Lyonu, Lucas Paqueta, przeszedł badania medyczne

Brazylijski reprezentant ma być ósmym zawodnikiem, zakontraktowanym tego lata przez Moyesa, a umowa może ostatecznie wzrosnąć do 60 milionów euro, łącznie z dodatkami.

Rozumiem, że miał dzisiaj są testy, nie jestem jeszcze w stanie potwierdzić, czy wszystko jest w porządku – powiedział Moyes po niedzielnym zwycięstwie nad Aston Villą. Oczywiście mam nadzieję, że to się uda, ponieważ uważam, że jest doskonałym graczem, może coś dla nas dodać. Jest dla nas kolejnym ekscytującym momentem, urzeczywistnić ten plan.