Łukasz Fabiański świetnie rozpoczął 2022 rok. West Ham United wygrał spotkanie z Crystal Palace, a polski bramkarz miał w tym spory udział. Wykonał kilka niesamowitych interwencji, a jego postawę doceniły angielskie media.

Za sobotni występ Polak otrzymał mnóstwo pochwał. Mimo iż nie zachował czystego konta (stracił dwie bramki), eksperci ocenili go bardzo wysoko. Dominowała „7” (w skali 1-10), gdzie „10” oznacza „klasę światową”. Na taką notę zdecydowały się między innymi Evening Standard oraz portale 90min.com i inews.co.uk.

Angielskie media są zgodne w ocenie noworocznego występu Fabiańskiego – praktycznie wszędzie czytamy o jego „wspaniałych interwencjach”.

Młoty po pierwszej połowie prowadziły 3:0 – dwukrotnie Fabiański w efektowny sposób powstrzymał Christiana Benteke i nie pozwolił Crystal Palace na odrobienie strat – West Ham kolejny raz przybliżył się do TOP4

Na dobrą grę naszego bramkarza w pierwszej części meczu i kluczową obronę przy strzale Benteke zwrócono także uwagę na portalu football.london, w którym Fabiańskiego oceniono nieco surowiej – na „6”.

Warto również spojrzeć na oceny Polaka na dwóch najpopularniejszych portalach statystycznych – WhoScored.com oraz SofaScore.com. Pierwszy z nich przyznał mu notę „6.8”, natomiast drugi „6.6”.