Brytyjski „The Guardian” ogłosił jedenastkę najlepszych transferów sezonu Premier League. Wśród niej znalazło się aż dwóch zawodników Młotów – Filipe Anderson, oraz Łukasz Fabiański!

Zdaniem „Guardiana” West Ham sprowadził latem najlepszego bramkarza. Młoty wydały jedynie osiem milionów, które wpłynęły na konto Swansea City. Warto wspomnieć, o ogromnej konkurencji. Latem do angielskiej ekstraklasy trafili Kepa za 80 milionów – co jest rekordową kwotą transferową za bramkarza. Liverpool sprowadził za niewiele mniej Alissona (ponad 62 miliony), a do Arsenalu trafił Leno za 25 milionów. Jak zauważył angielski dziennik, sprowadzenie Fabiańskiego do West Hamu było doskonałym posunięciem. Młoty wydały zaledwie za ułamek wartości pozostałych bramkarzy. Polak obronił prawie dwukrotnie więcej strzałów na bramkę od wspomnianego Allisona (126 obronionych strzałów Fabiańskiego, 64 Alissona).

Na liście znalazł się również Filipe Anderson sprowadzony latem z Lazio za rekordową dla West Hamu kwotę 38 milionów euro. Oczekiwania wobec Brazylijczyka były w związku z tym bardzo wysokie. Skrzydłowy poradził sobie z presją i stał się kluczowym zawodnikiem Młotów. Anderson może pochwalić się ośmioma bramkami na koncie, które czynią go najlepszym strzelcem zespołu. Jest również jednym z najlepiej asystujących zawodników – więcej razy kluczowym podaniem popisał się jednak Snodgrass. 25-latek stał się z miejsca jednym z najlepszych dryblerów w lidze (62) oraz co zaskakujące zalicza się do najlepiej odbierających piłkę (73).

Najlepsze transfery sezonu w Premier League według „The Guardian”:

Ł. Fabiański (West Ham) – R. Pereira (Leicester City), F. Schar (Newcastle United), J. Vestergaard (Southampton), L. Digne (Everton) – Richarlison (Everton), J. Maddison (Leicester City), J. Moutinho (Wolverhampton), F. Anderson (West Ham) – R. Jimenez (Wolverhampton), S. Rondon (Newcastle United).