Łukasz Fabiański w przyszłym sezonie będzie strzegł bramki West Hamu. Reprezentant Polski w wyjątkowy sposób podziękował swojemu byłemu klubowi – Swansea City, którego barwy reprezentował przez ostatnie cztery lata.

Reprezentant Polski zdecydował się opuścić szeregi „Łabędzi” po spadku klubu do Championship. 33-letni bramkarz po oficjalnym potwierdzeniu transferu do ekipy „Młotów” postanowił podziękować wszystkim osobom związanym ze Swansea City za wspólnie spędzone cztery lata. Na swoim koncie na Instagramie opublikował fotografie odręcznie napisanego listu.

Chcę powiedzieć ogromne DZIĘKUJĘ. Od pierwszego dnia pozwoliliście mi i mojej rodzinie dobrze czuć się w Swansea. Przez cztery lata nie czułem z Waszej strony nic oprócz miłości, wsparcia i szacunku. Zawsze będę wdzięczny za szansę, jaką dało mi Swansea. Próbowałem dawać z siebie wszystko na każdym treningu, w każdym meczu i mam nadzieję, że swoimi występami i postawą zapracowałem na Wasz szacunek.

Dziękuję wszystkim prezesom za danie mi szansy, wszystkim szkoleniowcom, dla których grałem, wszystkim kolegom, z którymi dzieliłem szatnię. Dziękuję wszystkim ludziom pracującym w klubie, także tym, których, na co dzień nie widać. Dzięki Wam mogłem skupić się wyłącznie na piłce. Dziękuję szczególnie Javiemu Garcii i Tony’emu Robertsowi za to, jak wpłynęli na mój rozwój i pozwolili lepiej rozumieć piłkę.

Reprezentowanie Swansea przez cztery lata było niezwykłą podróżą. Dziś czuję, że jestem gotowy na nowe wyzwanie. Muszę przyznać, że jestem zaszczycony, dołączając do tak wielkiego klubu. Jestem podekscytowany, że zostałem piłkarzem West Hamu United i wierzę, że jest to odpowiedni krok w mojej karierze. Zrobię wszystko, by jak najlepiej reprezentować ten klub na boisku i poza nim.