Tim Steidten nadzoruje obecnie potencjalny transfer międzynarodowego bocznego obrońcy. Mówi się, że dyrektor techniczny klubu uczestniczy w Pucharze Azji i monitoruje liczbę zawodników, którzy mogą być potencjalnymi celami West Hamu, także w styczniowym oknie transferowym.

W tej chwili trwają rozmowy w sprawie Kalvina Philipsa. Gracz jest chętny na wypożyczenie go do wschodniego Londynu i West Ham to priorytet. Philips jest zaniepokojony, że jego brak gry  w pierwszej drużynie, może spowodować, że straci miejsce w reprezentacji Anglii na Euro 24. Główną przeszkodą jednak w transakcji dla Młotów, jest opłata za wypożyczenie i procenty wynagrodzeń, które West Ham ma zapłacić graczowi.

Kalvin Phillips

Mówi się, że David Moyes jest bardzo zainteresowany Phillipsem, którego również uważa za priorytet tego okienka. West Ham będzie chciał wynegocjować niższą opłatę niż ustalona przez Man City (7 milionów funtów), a także sprawdzić, czy istnieje możliwość podziału z City niektórymi opłatami – np tygodniowych wynagrodzeń.

Jak wspominaliśmy, klub złożył zapytanie do Arsenalu o Emila Smitha-Rowe’a, którego chciał pozyskać na wypożyczenie. Ta umowa została odrzucona zarówno przez klub, jak i agenta i jest mało prawdopodobne, że jakikolwiek ruch w tym kierunku, nastąpi w tym oknie.

Monitorowaliśmy również Puchar Narodów Afryki pod kątem graczy, w tym oczywiście oglądaliśmy Kudusa i Aguerda oraz Puchar Azji – podał Ex

David Sullivan zawsze chętnie rekrutował piłkarzy z tego regionu, zwłaszcza z Japonii i Korei Południowej. Nie tylko można uzyskać dobrych graczy technicznych o wysokiej etyce pracy, ale ci zawodnicy zarabiają pieniądze dzięki sprzedaży komercyjnej od fanów tych krajów. Chociaż nie jest to przyjemne do piłkarskiej analizy, jednym z najbardziej korzystnych transferów w historii Premier League było zdobycie Son Heung-mina przez Spurs. Nie tylko zdobyli sobie światowej klasy gracza, ale także takiego, który zarabia im ogromne kwoty na towarach, relacjach w mediach i sprzedaży biletów.

Uważa się, że David Sullivan zgodził się, aby Tim Steidten pojechał teraz do Kataru i obserwował niektórych docelowych azjatyckich zawodników z wymienionych krajów

Kilku graczy, których zidentyfikowaliśmy z Japonii, to prawi obrońcy – np. nasz przeciwnik z  ligi konferencyjnej (Yukinari Sugawara), chociaż nie oczekuje się, że byłaby to tania transakcja. Przyglądamy się też Ritsu Dōana z Fryburga, chociaż uważa się, że Moyes nie jest pewien, czy ma on fizyczne możliwości gry w Premier League.

To przenosi nas do Korei Południowej. Wcześniej wykazywaliśmy zainteresowanie Kim Min-jae, kiedy był w Napoli, ale jest uważany za jednego z najlepszych środkowych obrońców na świecie teraz, jednak jest poza naszym przedziałem cenowym. Istniało również zainteresowanie Hwang Hee-chanem, zanim dołączył do Wilków.

Seol Young-woo

Cóż, wygląda na to, że możemy zwrócić naszą uwagę na innego gracza. Podczas gdy przyjrzeliśmy się długoterminowej przyszłości środkowego obrońca Kim Ju-sung z FC Seoul, uważa się, że obrońca Seol Young-woo może być świetnym zawodnikiem dla West Hamu. W tej chwili jest 24-letnim graczem Ulsan HD FC. Może grać na prawej i lewej stronie. Jest również dostępny w bardzo rozsądnej cenie. Jeśli Steinten uzna, że jest wystarczająco dobry, może zakończyć ruch w styczniu tego roku, za rozsądną kwotę. Mamy nadzieję, że moglibyśmy tu odebrać prawdziwą perełkę. Chociaż nie jest to uważane za pozycję priorytetową, to podpisanie go jest uważane za okazję.

Wszystko wskazuje na to, że Kehrer zakończy odejście z klubu stałą przeprowadzką do Monako latem, Seol Young-woo byłby jego zastępcą

Ben Johnson jest nadal w zawieszeniu w kwestii nowego kontraktu. Wierzymy, że istnieje duża różnica w tym, co West Ham jest gotów zapłacić i na co Johnson uważa, że zasługuje. Johnson odrzucił już kilka transakcji, ale jest nadzieja, że jeśli on i agent obniżą swoje żądania, można będzie uzgodnić nowy kontrakt.

Maximilian Hahn

Jeśli chodzi o zmiany kadrowe, Tim Steidten sprowadził Maximiliana Hahna – Niemiec zacznie pracę od początku lutego, jako szef skautingu technicznego i analizy.

Wygląda też na to, że Steidten przygotowuje się również do sprowadzenia swojego brata – Moritza Steidtena. Moritz jest byłym zawodnikiem i młodszym bratem Tima.

Te dodatki będą towarzyszyć już istniejącym członkom zespołu. Dylan Curnell jest pierwszym analitykiem rekrutacji, który latem zastąpił Jordana Milesa, który odszedł, aby dołączyć do Aberdeen, jako szef ich rekrutacji.

Mark Noble oczywiście nadal ma ogromną rolę do odegrania w zakresie rekrutacji. Poleca graczy, spotyka ich i pomaga im się osiedlić, a Rob Newman wciąż jest na swojej pozycji i pozostanie na niej niezmiennie. Najpierw myślano, że jego rola będzie kwestionowana i że może odejść po przyjściu Steidtena. Udowodniono, że jest to dalekie od prawdy, a Newman odgrywa kluczową rolę w zarządzaniu skautami i identyfikowaniu tych kluczowych celów, które West Ham przyniósł już w poprzednich oknach (w tym duże letnie transfery).

NOWE  ZESTAWY STROJÓW NA SEZON 2024/2025

Dla małej zmiany tematu, zaczynamy pomału rozważać i analizować nowe zestawy strojów. Chociaż są wczesne dni i nie pochodzi to z naszego pewnego źródła, wierzymy, że koszulka domowa w przyszłym sezonie będzie inspirowana naszymi strojami Pucharu Zdobywców Pucharów Europy z 1965 roku. To nie tylko zbiega się z 60. rocznicą naszego triumfu, ale także ze 100-leciem Umbro. Nie widzieliśmy zestawu i może to nie być do końca dokładne, ale podamy więcej szczegółów, gdy je będziemy mieli – podał ExWHUemployee.