Menedżer West Ham United David Moyes przedstawił aktualne informacje na temat kondycji Jarroda Bowena, Edsona Álvareza i Pabla Fornalsa przed niedzielnym starciem Premier League z Sheffield United na Bramall Lane.

The Hammers udają się na północ na swój pierwszy wyjazdowy mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej w 2024 roku, chcąc przedłużyć swoją passę meczów bez porażki w lidze do pięciu i jeszcze bardziej umocnić swoje miejsce w pierwszej szóstce.

Bowen, Álvarez i Fornals byli nieobecni na wtorkowym meczu powtórkowym trzeciej rundy Emirates FA Cup w Bristol City.

„Jarrod radzi sobie lepiej” – powiedział 60-letni Moyes. „To, czy będzie w dobrej formie i dostępny w weekend, będziemy musieli poczekać i zobaczyć, ale na pewno jego stan się poprawia.

„To podobna historia z Edsonem i Pablo. Będziemy musieli zadzwonić do całej trójki i sprawdzić, czy mogą podróżować, i właśnie to zrobimy”.

Wśród innych członków drużyny The Irons, którzy obecnie znajdują się na ławce rezerwowych, jest brazylijska gwiazda Lucas Paquetá, który został sciągnięty z boiska w 14 minucie w trakcie pierwszego meczu West Ham w Pucharze Anglii przeciwko Bristol City 7 stycznia.

Moyes nie był w stanie określić ram czasowych powrotu do gry kontuzjowanych zawodników, ale zasugerował, że obecna lista nieobecnych w klubie może w dalszym ciągu otwierać drzwi innym graczom, którzy mogą wykorzystać swoją szansę.

Dodał: „Mamy kontuzje i zawodników na wyjazdowym Pucharze Narodów Afryki [mowa o Nayefie Aguerdzie i Mohammedzie Kudusie], co utrudnia nam sytuację, ale mam nadzieję, że dostępni gracze będą w stanie wypełnić lukę i rozegrać mecz na miarę graczy West Hamu.”