Według ExWHUemployee, West Ham United chętnie podpisze latem kontrakt z bramkarzem Queens Park Rangers, Seny Dieng’iem.

Znawca West Hamu powiedział w podkaście West Ham Way, że Młoty są pod wrażeniem tego, co bramkarz zaprezentował w senegalskiej reprezentacji międzynarodowej.

27-latek jest jednym z trzech potencjalnych golkiperów mających być zmiennikami Łukasza Fabiańskiego w sezonie 2022/2023.

David Moyes nadal rozważa pozyskanie Sama Johnstona z West Bromu, a trzecim wyborem jest obecnie wypożyczony z PSG bramkarz, Alphonse Areola.

Kilka nazwisk jest obecnie poddawanych analizie. Dwa najmocniejsze w tej chwili to Sam Johnstone z WBA i Seny Dieng z QPR – osoby odpowiedzialne za rekrutację są pod wrażeniem drugiego z nich. West Ham ma też opcję podpisania umowy z Areolą – istnieje możliwość wypożyczenia go również na drugi sezon.

Kogokolwiek Moyes zdecyduje się sprowadzić na stadion londyński, musi być kimś, kto może tam spędzić kilka lat 

Polak wciąż jest pierwszym wyborem Moyesa, wyprzedzając Areolę i póki co nie zanosi się na radykalne zmiany. Wiadomo jednak, że zmiennik dla Fabiańskiego musi w zespole być i nie może to być bramkarz przeciętnej jakości – Moyes szuka na numer 2 golkipera idealnego. 

Problemy z pozostaniem Areoli mogą być związane z pieniędzmi, które musiałby West Ham zapłacić PSG – byłyby znacznie wyższe niż QPR żądałoby za Dieng’a lub West Brom za Johnstone.