West Ham przystąpi do meczu z Newcastle bez jednego dostępnego zawodnika – jest nim kontuzjowany Gianluca Scamacca.  Włoch, mimo że otrzymał zastrzyki, aby przyspieszyć powrót do zdrowia niestety nadal cierpi i mimo zapowiadanych dwóch tygodni przerwy, nie jest pewne, kiedy znów wróci w pełni gotowy do gry.

Wiadomo, że gdy Scamaccę ominą najbliższe dwa tygodnie pracy, Danny Ings i Michail Antonio będą walczyć o wyjściową jedenastkę. Menedżer jednak jasno dał do zrozumienia na ostatnich konferencjach prasowych, że Ings ma trudności z odegraniem roli napastnika, dla której został sprowadzony na London Stadium.

Moyes może wybrać grę z obydwoma napastnikami, ale już zapowiedział: trudno byłoby mi wyrzucić kogoś ze środka pola. Na Szkocie wywierana jest coraz większa presja, aby zrezygnował z jednego ze swoich ulubionych graczy – Tomasa Soucka – na rzecz innego pomocnika: Lanziniego lub Fornalsa, albo rzeczywiście spróbował gry dwoma napastnikami. Jak wiadomo, David Moyes zawsze był niechętny do rezygnacji z gry z reprezentantem Czech.

Kolejny dylemat pojawia się w obronie – Coufal jest już w pełni zdrowy, a Kehrer rozegrał jeden ze swoich lepszych meczów dla klubu i zaliczył asystę przy bramce – coś, czego bardzo brakowało do tej pory w stałych fragmentach. Menedżer zaistnienie tego problemu przypisuje Cresswellowi, który nie grał tak regularnie i odejściu Craiga Dawsona.