W swojej audycji „The West Ham Way”, ExWHUemployee przedstawił najnowsze doniesienia z klubu. Nie zabrakło ciekawych informacji transferowych, ale także sytuacji zdrowotnej w zespole Davida Moyesa.

Transfery i kontrakty 

– Ex potwierdził informację, że Dawson przeniesie się na stałe do West Hamu, jeśli rozegra 15 spotkań w Premier League – taki zapis jest w kontrakcie i nastąpi to automatycznie. Klub zapłacił Watford milion funtów za wypożyczenie, a teraz za transfer definitywny Młoty przeleją 2,2 miliona funtów. Kontrakt zostanie podpisany na dwa lata. Zarobki piłkarza w skali pierwszego zespołu nie będą wysokie i w klubie ten transfer uznawany jest jako majstersztyk, patrząc na to jakie kwoty oferowaliśmy za innych stoperów latem (m.in. za Tarkowskiego).

– Jesse Lingard jest zainteresowany przejściem na stałe do West Hamu! Piłkarz jest bardzo szczęśliwy w zespole Davida Moyesa, dobrze czuje się w szatni i podoba mu się w Londynie. Pomocnik liczy, że dzięki regularnej grze w barwach Młotów, wróci do reprezentacji Anglii. W umowie wypożyczenia nie ma żadnych zapisów, co do ewentualnej kwoty wykupu, ale determinacja Lingarda może pomóc w dopięciu tej umowy po sezonie.

– Mark Noble po sezonie 2021/22 najprawdopodobniej skończy karierę. Rozważa rolę trenera w grupach młodzieżowych, albo ambasadora klubu. Co ciekawe w jednym z zespołów z akademii występuje syn pomocnika. Raczej nie ma szans, aby Nobes po wygaśnięciu umowy z West Hamem odszedł do innego klubu. On chce zostać w WHU i szykowana jest mu rola w akademii Młotów.

– Kwadwo Baah znalazł się na celowniku West Hamu. 18-letni skrzydłowy z Rochdale był bliski przenosin do Manchesteru City, ale teraz na pole position są Młoty.

Sytuacja zdrowotna

– Darren Randolph i Ryan Fredericks będą gotowi do gry w najbliższym meczu z Manchesterem United.

– Arthur Masuaku teoretycznie może już wystąpić w spotkaniu z Arsenalem, ale klub nie zamierza ryzykować odnowienia się kontuzji. Prawdopodobnie obrońca wróci do gry po przerwie na mecze reprezentacji z Wolves.

– Przedłuża się powrót na murawę Angelo Ogbonny. Początkowo zakładano, że przerwa będzie trwać cztery tygodnie, ale najprawdopodobniej będzie to osiem tygodni. Wstępna diagnoza była nietrafna. Zawodnikowi zdjęli ortezę i okazało się, że noga goi się bardzo powoli. Jest cień nadziei, że zobaczymy go na murawie, w końcówce sezonu.

Sprawy finansowe 

– Manuel Pellegrini i Mario Husillos odchodząc z West Hamu otrzymali od klubu łącznie 3,5 miliona funtów rekompensaty za zerwanie umowy!

– Zarobki Karren Brady zostały obniżone przez klub. Niedawno zarabiała we wschodnim Londynie 1 mln, 126 tysięcy funtów rocznie! Teraz będzie inkasować 1 mln, 27 tysięcy funtów rocznie.

– W ciągu ostatniego roku klub zaoszczędził 5 milionów funtów na zarobkach piłkarzy. Rocznie klub wydawał na pensje 135,8 miliona funtów, a teraz 130,8. Największą przyczyną tych oszczędności było rozwiązanie kontraktu z Jackiem Wilsherem.

– Klub przez pandemie, stracił około 40-50% przychodów z dnia meczowego (bilety, sklep, gastronomia). Ogólnie West Ham w ciągu roku klub zanotował stratę 65 milionów funtów.