Na ten update od ExWHUemployee czekało wielu kibiców West Hamu. Po tym jak Lingard odrzucił opcję dołączenia do West Hamu i wybrał Nottingham Forest, David Moyes i włodarze klubu wzięli się do roboty. Od rana mogliśmy słyszeć coraz to nowsze doniesienia odnośnie takich piłkarzy jak Scamacca czy Kostić. W piątkowym podcaście Ex zdradził jak wygląda sytuacja naszych potencjalnych transferów oraz ujawnił jedno nowe nazwisko, które nie pojawiało się do tej pory. Mowa o Piotrze Zielińskim z Napoli. 

Niżej znajdziecie najważniejsze informacje z piątkowego podcastu ExWHUemployee:

 • Oferta West Hamu za Gianlucę Scamaccę została zaakceptowana. Uzgodnione zostały również warunki kontraktu z piłkarzem. Transfer jest bardzo bliski dopięcia. Ex spodziewa się, że Scamacca dołaczy do West Hamu. Jest niewielka szansa, że West Ham blefuje i tematem Scamacci próbuje naciskać na Chelsea w sprawie Armando Broji. Podobna sytuacja może mieć miejsce w Sassuolo – Włosi potencjalnie mogliby wywierać presję na PSG i spodziewać się większych pieniędzy od Francuzów. To jednak mało prawdopodobne scenariusze.
 • West Ham złożył ofertę za Piotra Zielińskiego. Ex wie o tym już o tygodnia jednak nie chciał przeszkadzać w transferze. Prawdopodobnie pierwsza oferta zostanie odrzucona i będą to dłuższe negocjacje.
 • West Ham stara się pozyskać Filipa Kosticia z Eintrachtu Frankfurt. Suma transferu to prawdopodobnie 16-17 milionów funtów. Kostić to nie jest typo lewy obrońca jednak jego wszechstronność może dać Moyesowi nowe opcje w budowaniu składu. Kostić mógłby zastąpić bedącego w słabej formie Masuaku lub grać na skrzydle.
 • Moyes interesuje się również innymi piłkarzami Eintrachtu, jest pod wrażeniem tej drużyny i tym jak grała z nami w Lidze Europy. Jednym z nazwisk jest Kamada, który były dobrym transferem również marketingowo.
 • Możemy mieć trudności w robieniu interesów z Eintrachtem Frankfurt. Było sporo problemów z naszymi płatnościami za Sebastiena Hallera, dlatego Niemcy mogą chcieć od nas pieniądze z góry. Sullivan i Gold lubią płatnośc w ratach, to może skomplikować sprawę.
 • Młody lewy obrońca Leicester Luke Thomas został zaoferowany West Hamowi. Leicester ma problemy i musi w tym okienku pozbyć się 5-6 piłkarzy. Cały czas jest twarty temat Tielemansa. Jakiś czas temu West Hamowi został zaoferowany James Maddison, jednak David Moyes odrzucił tę opcję. Prawdopodobnie cena za Maddisona byłaby zbyt wysoka. Ex nie wyklucza, że za jakiś czas możemy znów interesować się Iheanacho.
 • Jesse Lingard był po słowie z Davidem Moyesem odnośnie transferu do West Hamu. Wiele osób w klubie było przekonananych o tym, że temat Anglika jest dopięty. Lingard na ostatniej prostej wybrał ofertę lepszą finansowo. Ex spodziewał się takiego zwrotu akcji dlatego nigdy nie informował o tym, że transfer dojdzie do skutku.
 • Nie są znane szczegóły umowy, którą oferowaliśmy Lingardowi. Jest to prawdopodobnie 50 000 funtów tygodniowo mniej niż oferta Nottingham Forest. Oferta West Hamu była długoterminowa (prawdopodobnie 3+1)
 • W obliczu kontuzji Nayefa Aguerda skomplikowała się sprawa transferu Issy Diopa. Francuz prawdopodobnie zostanie w West Hamie. Jego transfer jest mozliwy tylko w razie gdy West Ham znajdzie kogoś w jego miejsce. Taki tuch byłby jednak ryzykowny na tym etapie okienka.
 • Kontuzja Aguerda prawdopodobnie wykluczy go z gry na 2 miesiące. Dokładniejsze prognozy będą znane niebawem kiedy zniknie obrzęk i będą mozliwe dodatkowe badania.
 • Sprawa Lingarda może wpłynąć na sytuację Vlasicia. Jest szansa, że Chorwat zostanie w West Hamie, szczególnie że notuje całkiem dobry pre-season.
 • Temat Armando Broji jest skomplikowany i może wyglądać podobnie jak saga z Kurtem Zoumą. Transfer możliwo do dopięcia jednak może to trochę potrwać.
 • David Raum był mało realnym celem od początku. Ex spodziewał się, że piłkarz zostanie w Niemczech, gdzie łatwiej mu walczyć o miejsce w reprezentacji Niemiec. Interesowały się nim największe kluby łacznie z Bayernem i Borussią.
 • Trwają negocjacje z Lille odnosnie Amadou Onany. Cały czas nie udało nam się uzgodnić sumy transferu z Lille mimo wysłania kilku ofert.
 • Cały czas interesujemy się takimi piłkarzami jak Januzaj, Sarr, Brownhill, Oxlade-Chemberlain.
 • Tomas Soucek prawdopodobnie zostanie w klubie. W tym tygodniu będą rozmowy na temat jego przyszłości. Bowen, Lanzini i Soucek niedługo dostaną oferty nowych kontraktów.