W ostatnich dniach pojawiła się informacja, o rzekomym zainteresowaniu West Hamu, transferem Anthony’ego Martiala. Głos w tej sprawie zabrał ExWHUemployee, który opowiedział o szansach na taką transakcję, ale wypowiedział się też na temat Eddiego Nketiaha, który chce odejść z Arsenalu, a niedawno West Ham był nim zainteresowany.

Moyes lubi Martiala

Martial w tym sezonie rozegrał tylko 247 minut, w siedmiu meczach Manchesteru United. Niewykluczone więc, że w poszukiwaniu regularnej gry będzie chciał odejść do innego klubu. Plotki transferowe łączą Francuza z wieloma klubami, w tym z West Ham United. Co na ten temat miał do powiedzenia ExWHUemployee?

– Moyes lubi Martiala jako zawodnika i byłby to dobry transfer. Myślę, że początkowo byłoby to wypożyczenie. Jednak rzecz w tym, że przy jego nazwisku jest sporo znaków zapytania, odnośnie jego osobowości i tego czy pasowałby do tej szatni. Ponadto nie miałby w West Hamie gwarancji regularnej gry. Po transferze Martiala, raczej Antonio utrzymałby swoje miejsce w składzie, a Francuz jeśli odejdzie z Manchesteru United to do klubu gdzie będzie gwiazdą i głównym graczem. Jestem w stanie sobie wyobrazić, że wolałby odejść do Newcastle niż do nas, bo tam wydaliby mnóstwo pieniędzy i zrobili z niego głównego gracza – powiedział ExWHUemployee.

Było zainteresowanie Nketiahem, może i teraz się pojawić

Kolejnym napastnikiem łączonym z Młotami jest Eddie Nketiah z Arsenalu. West Ham interesował się Anglikiem latem tego roku, ale ostatecznie nie udało się go wyciągnąć z Emirates Stadium. Teraz sam 22-latek chce opuścić drużynę Kanonierów i poszukać innego klubu, gdzie będzie występował regularnie. W tym sezonie zagrał tylko w dwóch spotkaniach Arsenalu w EFL Cup i w obu zdobył po jednej bramce. Jego umowa wygasa w czerwcu 2022 roku i być może uda się go pozyskać za dużo mniejsze pieniędze niż 20 milionów funtów, o których mówiło się w letnim okienku transferowym.

– West Ham był wcześniej zainteresowany Nketiahem i bardzo szczegółowo mu się przyglądał. Jego umowa wygasa latem. Wiem, ze źródeł, że bylismy nim bardzo zainteresowani, więc nie zdziwiłbym się gdyby klub zrobił ruch po tego gracza. Pasowałby do zespołu. Jest w dobrym wieku (22 lata), jest młody, energiczny i ciężko pracuje. Uzupełniałby się z Antonio – twierdzi ExWHUemployee.