Wiarygodny informator klubu ExWHUemployee podzielił się aktualnymi informacjami na temat przyszłości Davida Moyesa w West Hamie oraz poszukiwań alternatyw na to stanowisko, przez dyrektora technicznego Tima Steidtena.

Według doniesień medialnych, Młoty przełożyły rozmowy na temat przygotowania nowej umowy dla Moyesa ze względu na bardzo słabą formę drużyny i ostry sprzeciw dużej części kibiców. Jak na razie w rozpoczętym około półtora miesiąca temu nowym roku, West Ham pozostaje bez zwycięstwa. Do tego upokorzenie 6:0 z Arsenalem w zeszły weekend w Premier League spowodowało, że kibice masowo opuścili London Stadium.

Nie ulega wątpliwości, że aktualny menadżer nadzorował najbardziej udany okres klubu w ostatnim czasie, m.in  prowadząc zespół do zeszłorocznego triumfu w Lidze Konferencji Europy w Pradze, co zakończyło jego długie oczekiwanie na trofeum.

Jednak poprzednie sezony West Hamu, które dawały kwalifikacje do rozgrywek europejskich zostały w oczach niektórych kibiców nieco przyćmione dogmatycznym stylem Moyesa i słabą formą na boisku. Mieszkańcy wschodniego Londynu w zeszłej kampanii uniknęli degradacji.

Zarząd Młotów rozważa obecnie przyszłość Moyesa

Jednym z niepewnych co do decyzji zatrzymania szkockiego szkoleniowca w klubie, jest właściciel David Sullivan. Uważa się również, że 60-letni taktyk ma skomplikowane relacje ze Steidtenem, ponieważ obaj mężczyźni ponieśli największy ciężar frustracji Sullivana po godnym pożałowania styczniowym okienku transferowym.

Wydaje się, że za kulisami West Hamu panuje pewna dysharmonia. Krążą też inne pogłoski, że tacy trenerzy jak Paulo Fonseca są rozważani jako potencjalni przyszli następcy Moyesa.

Zrozumiałe jest, że istnieją poważne wątpliwości co do Davida Moyesa – poinformował Ex w podcaście The West Ham Way. Rozmawialiśmy z osobami na najwyższych szczeblach w klubie i powiedziano nam, że Podczas gdy David Moyes jest statystycznie najlepszym menedżerem pod względem tego, co osiągnął dla klubu, jasne jest, że jego styl nie jest efektywny. 

Wiemy, że prezes jest bardzo świadomy niezadowolenia wśród fanów, nie ma go w mediach społecznościowych, ale jest bardzo dobrze poinformowany o tym, co się dzieje. Nowa umowa dla Moyesa nie jest bliska. Wyniki i występy odsunęły w czasie wszelkie planowane rozmowy, a menedżer oczywiście został ostrzeżony, że sytuacja musi się szybko poprawić. – dodał Ex

W sobotę West Ham zmierzy się w Premier League z Nottingham Forest i z pewnością w interesie Moyesa jest odwrócenie losów meczu z podopiecznymi Nuno Espirito Santo, ale też pierwsze zwycięstwo w 2024 roku.