West Ham odnawia zainteresowanie sprowadzeniem Arnauta Danjumy do wschodniego Londynu w styczniu tego roku, donosi ExWHUEmployee.

Danjuma był uważany przez klub za poważny cel latem, a Rob Newman i jego zespół zorganizowali wszystkie potrzebne do transferu formalności, jednak David Moyes w tamtym czasie miał zastrzeżenia co do jego osobowości i ostatecznie klub zdecydował się na podpisanie kontraktu z Maxem Cornetem z Burnley.

Stanowisko Moyesa zostało ujawnione publicznie przez byłego gracza Carltona Cole’a – nie zostało to dobrze przyjęte przez obóz Danjumy i od razu sugerowało wstrzymanie przyszłego posunięcia.

W rozmowie z The West Ham Way Podcast nasz informator stwierdził, że agent Danjumy ujawnił, że zawodnik i jego przedstawiciele byliby skłonni zapomnieć o incydencie, co otwiera możliwość, że skrzydłowy Villarrealu zmierza na stadion londyński.

Kontuzja odniesiona przez Corneta, którego data powrotu jest wciąż bardzo niejasna, skłoniła West Ham do przyjrzenia się alternatywom, co sprawia, że ​​krótkoterminowe wypożyczenie na początek, wydaje się idealne dla wszystkich stron.

Ex podkreślił, że holenderski reprezentant ma oferty z wielu innych klubów (m.in z Aston Villi, Evertonu i Bournemouth), które chcą zdobyć jego podpis.