West Ham wykonał ruch w celu pozyskania francuskiego obrońcy, Jean-Claira Todibo z Nicei. Oferta opiewająca na 25 milionów funtów dla została jednak odrzucona. Nie było to zaskoczeniem, więc teraz klub musi się zastanowić, czy wróci do gracza i złoży ulepszoną propozycję.

Nice podejmie rozmowy z West Hamem tylko wtedy, gdy Młoty zaoferują więcej niż 35 milionów funtów. Strona francuska chce 40 milionów dla tego gracza.

Manchester United obserwował Todibo i był zainteresowany podpisaniem z nim kontraktu już od dłuższego czasu – występują tam jednak pewne konflikty interesów, więc Manchester nie jest konkurencją dla West Hamu.

Todibo jest wysoko oceniany i ma jeszcze wielu innych zainteresowanych. West Ham ocenia więc aktualnie, jaki ruch zamierza wykonać w następnej kolejności. Czy zwiększą ofertę, skoro głównym celem Młotów jest Kilman i te pieniądze mogłyby zostać wykorzystane na jego kontrakt?  Jest to bardzo podobna sytuacja do tego, co zrobiliśmy z Kurtem Zoumą, kiedy został podpisany.

Rozmowy były kontynuowane z Walker-Peters i Downesem – będą kolejne negocjacje w nadchodzących dniach.

Agent Calluma Wilsona również bardzo ingeruje w to, by jego zawodnik trafił do londyńskiego klubu. Pozostaje jednak nadal jedną z niewielu opcji rezerwowych z innymi graczami przed sobą.

 

Aktualizacja: Oczekuje się, że West Ham złoży zwiększone oferty zarówno dla Kilmana, jak i Todibo i sprawdzi, czy Francuzi mogą je zaakceptować.