ExWHUemployee: Aktualizacja transferów

W ostatnich dniach sporo się dzieję na rynku transferowym, bezpośrednio związanym z West Ham United. Wszystkie najważniejsze sprawy spróbował zaktualizować ExWHUemployee na Twitterze. Główne tematy to: Maxi Gomez i Marko Arnautović. Zapraszamy.

Marko Arnautović

Marko Arnautović po raz kolejny postanowił wymusić transfer do Chin. West Ham niechętnie, ale zaakceptował ofertę Shanghai SIPG w wysokości około 23 milionów funtów. Piłkarze Młotów, sztab szkoleniowy i fani – wszyscy są zgodni i chcą, aby Austriak jak najszybciej opuścił klub. Wszystko wskazuje, że jeszcze w tym tygodniu tak się stanie.

Maxi Gomez

Hiszpańskie media podały wczoraj, że Urugwajczyk przeniesie się do Valencii za 14 milionów funtów + Santi Mina oraz wypożyczenie Jorge Saenza. Jednak po tym jak okazało się, że London Stadium opuści Marko Arnautović, West Ham postanowił jeszcze raz spróbować pozyskać Maxiego. Młoty zaoferowały 40 milionów funtów i negocjują z agentem piłkarza. Klub wierzy, że ten transfer może się powieść, gdyż mają bardzo dobre relacje z agencją menedżerską Stellar, która reprezentuje napastnika. West Ham podwoił także zarobki piłkarza, które oferuje mu Valencia. Dziś ma się wyjaśnić przyszłość 22-latka.

Inne doniesienia:

West Ham zaoferował WBA 14 milionów funtów + Sama Byrama za napastnika Salomona Rondona.

Bologna mocno zabiega o Pedro Obianga. West Ham jest gotowy puścić gracza do Włoch za około 10-12 milionów euro.

Mówi się, że ktoś z trójki Josh Cullen, Reece Oxford, Conor Coventry może w przyszłym sezonie pełnić funkcję rezerwowego defensywnego pomocnika w pierwszym zespole Młotów.

West Ham szuka zawodników, którzy mogą trafić do klubu na zasadzie wypożyczenia lub wolnego transferu.

Klub postanowił wzmóc działania w kontekście sprzedaży niechcianych piłkarzy w klubie.

Manuel Pellegrini chętnie zachowa w klubie Javiera Hernandeza. Jednak mówi się, że jeśli do klubu wpłynie dobra oferta za Meksykanina to ten odejdzie tego lata.