Główne problemy West Hamu z kontuzjami dotyczą bramkarza Łukasza Fabiańskiego i prawego obrońcy Vladimira Coufala.

Fabiańskiego czeka nerwowe oczekiwanie, aby sztab podjął decyzję, czy konieczna jest operacja scalająca pęknięcia kości policzkowej. Jeśli będzie potrzebował tego zabiegu, może zostać wykluczony z gry  nawet do końca sezonu, którego tak naprawdę pozostało już tylko nieco ponad 2 miesiące.

Alphonse Areola wkroczy na ten czas do pierwszego składu, licząc że pomoże mu to zostać podstawowym  bramkarzem reprezentacji Francji.

Coufal zmaga się z kontuzją pięty, z którą gra od mniej więcej miesiąca – Moyes raczej nie ryzykuje dzisiaj jego obecności na boisku, aby nie pogorszyć sytuacji Czecha i by mieć go dostępnego na mecz ligowy.

Danny Ings jest wyeliminowany z pucharu, w związku z tym menadżer stwierdził, że włoski napastnik Gianluca Scamacca dostanie minuty tego wieczoru. Zarówno on, jak i strzelec weekendu Michail Antonio będą rywalizować, aby rozpocząć mecz.

Kurt Zouma od ponad tygodnia jest w treningu – prawdopodobnie również zostanie włączony do składu.

Max Cornet wrócił do pracy na boisku w podobnym czasie, ale menedżer wciąż nie jest pewien, czy jest w 100 procentach sprawny i czy awizowanie go, jest warte ryzyka.

Spotkanie to, musi zostać rozstrzygnięte dziś wieczorem, nie jest to dwumecz.