Klub zintensyfikował pogoń za reprezentantem Anglii – Connorem Gallagherem, niestety zawodnik po rozmowach z Mauricio Pochettino zdecydował, że chciałby spróbować powalczyć o miejsce w składzie Chelsea. Na tym etapie transakcja została jednoznacznie uznana już za nieaktualną.

W negocjacjach z Chelsea w sprawie Gallaghera, wspomniano o kilku graczach, takich jak: Callum Hudson-Odoi i Trevor Chalobah Mówi się, że Callum Hudson-Odd i Gray z Evertonu są alternatywą dla transferu Carlosa Borgesa. Chociaż minęło dużo czasu, klub wciąż jest przekonany o sfinalizowaniu transakcji za skrzydłowego Manchesteru City – może to nastąpić najpóźniej do końca tego tygodnia. Główną przeszkodą była klauzula odkupu.

David Moyes określił jasno, że chciałby pozyskać następujących graczy: Scotta McTominaya i Harry’ego Maguire’a z Manchesteru United oraz James Ward Prowse z Southampton. Wstępne dyskusje wskazywały, że kluby różnią się w swoich wycenach:

  • West Ham zaoferował około 25 milionów funtów
  • Southampton oczekuje prawie 40 milionów

Chociaż jest znaczna różnica finansowa, West Ham oczekuje, że Southampton może zmienić swoje stanowisko. Uważa się, że początkowy pomysł oferowania Flyna Downesa jako części pakietu nie wchodzi teraz w grę, ponieważ Downes chce pozostać w klubie, aby walczyć o swoje miejsce w drużynie.

Jednym z wielu atrybutów, które posiada Ward Prowse, są cechy przywódcze, które rozwinął będąc kapitanem Southampton przez wiele lat.

W tej chwili wydaje się, że Tomas Soucek może być następcą Declana Rice’a

  • Innym potencjalnym kandydatem do tej roli jest Aaron Cresswell, jednak Anglik nie trenował z West Hamem w tym tygodniu, ponieważ chce przeforsować swój transfer do Wilków.  W tej chwili szanse na ten ruch to 50/50, jednak Wilki desperacko próbują zebrać fundusze  dla lewego obrońcy
  • Ogbonna i Fabiański również są brani pod uwagę jako wybrani na kapitana, jednak jak na razie żaden z nich nie gwarantuje startu w pierwszej drużynie

Wycena Scotta McTominaya wydaje się znacznie różnić między klubami. Chociaż West Ham nie jest przygotowany do zapłaty takiej kwoty jaką proponuje Manchester, są nadzieje, że Czerwone Diabły mogą obniżyć swoje oczekiwania, jeśli będą w stanie samodzielnie dokonać kilku zakupów.

Młotom bardzo zależy na dodaniu defensywnego pomocnika do składu, a jeśli nie zobaczymy żadnego ruchu z McTominayem, West Ham skieruje ustne zapytania o: Forfanę z Monaco, Sangare’a z PSV i podejmie kolejną próbę pozyskania Edsona Alvareza z Ajaksu.

Ilość kontuzji Denisa Zakarii i poważne obawy w tym zakresie, również opóźniły jakąkolwiek transakcję.

GRACZE WEST HAMU UNITED

  • Mówiło się, że włoskie drużyny są zainteresowane pozyskaniem Scamacci, ale klub nie otrzymał  żadnych oficjalnych ofert i powtórzył swoje stanowisko, że nie zamierza sprzedawać zawodnika, chyba że uzyska znaczący zwrot jego wartości.
  • Wydaje się, że przyszłość Antonio wciąż jest niepewna, ponieważ wiele zagranicznych drużyn, zwłaszcza z Arabii Saudyjskiej, chce sprowadzić Jamajczyka.
  • Klub zamierza położyć dużo większy nacisk na jakość wypożyczeń. Istnieje teraz specjalny komitet, w skład którego wchodzą kierownik Akademii Kenny Brown, Mark Noble i jego asystent Mark Philips, Steve Potts, Mark Robson i Carlton Cole. Oferty wypożyczeń będą brane pod uwagę dla wszystkich graczy z Akademii, z wyjątkiem Divina Mubamy, który będzie wykorzystywany w pierwszej drużynie w następnym sezonie.