Transakcja Kalvina Phillipsa ma szansę zostać sfinalizowana dziś wieczorem –  zawodnik ma przejść testy medyczne, a następnie klub zajmie się dokumentacją i sprawami medialnymi. Transfer powinien zostać oficjalnie ogłoszony dzisiaj wieczorem lub jutro.

Oczywiście testy medyczne jeszcze na tą chwilę nie zostały zakończone, a zawodnik oficjalnie nie podpisał dokumentów, więc wszystko może się zdarzyć, ale obydwa kluby są pewne, że do weekendu, Phillips będzie graczem West Hamu.

Pojawiły się pewne wątpliwości, czy Anglik może grać dla Młotów w Europie, czy też obowiązuje go zakaz, w wyniku gry dla Manchesteru City w Lidze Mistrzów. Możemy potwierdzić, że sprawdzono tą sytuację i  w tym przypadku ograniczenie nie będzie obowiązywało ze względu na inny typ rozgrywek.

Kontynuowano rozmowy z Ibrahimem Osmanem, ghańskim skrzydłowym w Nordsjælland w Danii. Wygląda na to, że rozmowy postępują, a gracz nawet zaczął wchodzić w interakcje z postami w mediach społecznościowych West Hamu.

Nadal prowadzone są rozmowy z Jotą na temat umowy wypożyczenia i chociaż wydaje się mało prawdopodobne, że podpiszemy kontrakt z Osmanem i Jotą, to jednak odejście Said Benrahmy może to umożliwić.

Klub aktywnie stara się zachęcić kluby do podpisania kontraktu z Algierczykiem, a na tym etapie rozważyłby również wypożyczenie, aby otrzymać jakiekolwiek  wsparcie finansowe i „zwolnić” miejsce.

Jeśli pojawi się oferta dla Fornalsa – a kilka hiszpańskich klubów wykazało zainteresowanie – lub Corneta, West Ham również byłby skłonny podjąć rozmowy.

Callum Marshall i Divin Mubama otrzymali oferty wypożyczeń, ale żaden z nich nie będzie mógł odejść na tym etapie, zwłaszcza że Divin nadal negocjuje nowy kontrakt – podobnie jak Marshall, chociaż Callum ma o rok dłużej trwającą umowę niż Mubama, więc nie jest tak pilny do zrealizowania.

Spodziewamy się, że wielu graczy akademii wyjdzie na wypożyczenia również w tym tygodniu.

Klub patrzy również na kilku graczy wypożyczonych lub w poszukiwaniu tanich ofert. Odbyło się wiele spotkań z agentami, a Tim Steidten jest teraz podobno ponownie w Niemczech – wcześniej był na Pucharze Azji. Istnieje kilka opcji, które mogą być rozważane.

Wiadomości zespołowe:

Edson Alvarez wróci na mecz w Bournemouth – potwierdził to, publikując swoje zdjęcia z treningu.

Spodziewamy się również, że zmiany w meczach Premier League zostaną ogłoszone najpóźniej w piątek. Mecze u siebie są łatwe do przewidzenia ze względu na spotkania europejskie rozgrywane w czwartek – mogą nastąpić mniej przewidziane zmiany jeśli mecze wyjazdowe.