Patrice Evra wie, że ciąży na nim ogromna odpowiedzialność i musi dawać przykład młodszym zawodnikom Młotów podczas treningów i meczów o stawkę.

W wieku 36 lat Francuz jest najbardziej doświadczonym graczem West Hamu i szczyci się bogatą karierą, podczas której zdobył pięć tytułów Premier League i rozegrał 728 meczów podczas swojej przygody z piłką.

W moim wieku na moich barkach ciąży ogromna odpowiedzialność. Muszę dawać przykład. Zanim powiesz cokolwiek młodszemu zawodnikowi to musisz pokazać mu dobre przykłady. Trzeba ciężko pracować na treningach i wykonywać swoją pracę podczas meczów. – mówi były piłkarz Juventusu

– W każdym razie taki mam charakter i nie jestem kimś kto ma coś do udowodnienia. Kiedy zajmujesz pozycję lidera to najważniejszą pracą jest tworzenie obok się większej liczby liderów. Lubię to robić i staram się to robić. Chcę zobaczyć jak moi koledzy z drużyny, szczególnie ci młodsi stają się coraz lepsi i dobrze grają. Najważniejszą rzeczą jest zespół.

 – Każda sesja treningowa i mecz w West Hamie to okazja, aby udowodnić sobie i moim kolegom z drużyny, że wciąż mogę grać na najwyższym poziomie. Myślę, że ten głód piłki zawsze będzie mi towarzyszył. – zakończył