Reprezentacja Włoch kontynuuje swoją dobrą passę na tegorocznych Mistrzostwach Europy. Squadra Azzurra pokonała drużynę narodową Szwecji 1:0, tym samym zapewniając sobie awans do 1/8 finału. Cały mecz na ławce rezerwowych Włochów przesiedział Angelo Ogbonna.

Mecz głównie toczył się w środku boiska. Zarówno Włosi jak i Szwedzi mieli swoje okazje, jednak żadna z nich nie była na tyle groźna, żeby zagrozić bramkarzom. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie świetną okazję do strzelenia zwycięskiej bramki miał Zlatan Ibrahimović. Szwed próbując zamknąć dośrodkowanie swojego kolegi spudłował z piątego metra, uderzając tuż nad bramką. Sędziowie mimo to unieśli chorągiewkę i wskazali na spalonego.

Jedyną bramkę w tym meczu zdobył wcześniej krytykowany Eder. Po dalekim wrzucie z autu Zaza zgrał piłkę do Edera, ten  przejął piłkę, ruszył na bramkę Szwedów i strzelił gola, uderzając na dalszy słupek. Ustalony w 88 minucie meczu rezultat nie uległ już zmianie, dzięki czemu Włosi umocnili się na pierwszym miejscu w grupie E. Szwecja zajmuje natomiast 2. miejsce.

Włochy – Szwecja 1:0 (0:0)

Bramki: Eder 88

Żółte kartki: De Rossi, Buffon – Olsson

Włochy: Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Florenzi (85. Sturaro), Parolo, De Rossi (74. Motta), Giaccherini, Candreva – Pellè (60. Zaza), Éder.

Szwecja: Isaksson – E. Johansson, Lindelöf, Granqvist, M. Olsson – Seb. Larsson, Ekdal (79. Lewicki), Källström, Forsberg (79. Durmaz) – Guidetti (85. Berg), Ibrahimović.