Reprezentacja Belgii pewnie pokonała zespół Irlandii 3:0, dzięki czemu przedłużyła swoje szanse na awans do kolejnej rundy Mistrzostw Europy. Cały mecz w kadrze Irlandczyków rozegrał bramkarz Młotów – Darren Randolph.

Pierwsza odsłona meczu na Stade De Bordeaux prowadzona była według przewidywanego przez ekspertów scenariusza: Belgowie utrzymywali się przy piłce i atakowali, natomiast Irlandczycy skutecznie się bronili. Darren Randolph nie miał szczególnie dużo pracy w pierwszych 45 minutach. Dopiero w 20 minucie Belgowie oddali groźny strzał na bramkę, jednak golkiper Młotów wykazał się świetnym refleksem i sparował piłkę na poprzeczkę. Sędzia jednak uniósł chorągiewkę i zasygnalizował spalonego. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Druga połowa to już dominacja Czerwonych Diabłów. W 48. minucie spotkania Kevin de Bruyne obsłużył dobrym podaniem Romelu Lukaku, który precyzyjnym strzałem tuż przy słupku wyprowadził Belgów na prowadzenie. Darren Randolph nie miał szans na obronę tego strzału.

Wyspiarze próbowali stworzyć zagrożenie pod bramką Thiabaut Cortuis’a, jednak nie przynosiło to zamierzonych efektów. Belgowie wyprowadzali groźne i co najważniejsze – skuteczne kontrataki. W 68. minucie spotkania Thomas Meunier dośrodkował piłkę w pole karne Irlandczyków, gdzie mocnym strzałem głową popisał się Axel Witsel. Strzał był na tyle silny, że przełamał wystawione ręce Randolpha i piłka wpadła do bramki. 2:0 dla Belgii.

Irlandczykom wyraźnie brakowało koncentracji. Piłkę w środku pola zdobył Eden Hazard i ruszył na bramkę. Po efektownym rajdzie dograł on piłkę do niepilnowanego w polu karnym Romelu Lukaku, który stanął oko w oko z Darrenem Randolphem. Golkiper Młotów był bez szans w tym pojedynku. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:o.

Dzięki temu zwycięstwu Belgia dalej liczy się o awans do 1/8 finału. O udział w dalszej fazie mistrzostw będą musieli powalczyć z reprezentacją Szwecji. Irlandczycy natomiast, aby myśleć o wyjściu z grupy będą musieli pokonać reprezentację Włoch.

Belgia – Irlandia 3:0 (0:0)

Bramki: Lukaku (48′, 70′), Witsel (61′)

Żółte kartki: Vermaelen – Hendrick

Belgia: Courtois – Meunier, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen – Witsel, Dembélé (57. Nainggolan), De Bruyne –  Hazard, Carrasco (64. Mertens), R. Lukaku (82. Benteke).

Irlandia: Randolph – S.Coleman, O’Shea, Clark, Brady – Hendrick, Whelan, McCarthy (62. McClean), Ward, Hoolahan (72. McGeady) – Long (79. Keane).