Reprezentacja Włoch kończy udział w piłkarskich Mistrzostwach Europy we Francji. Podopieczni Antonio Conte ulegli Niemcom w rzutach karnych. Po 120 minutach był wynik 1:1. W tym spotkaniu nie wystąpił piłkarz West Hamu Angelo Ogbonna.

Pierwszego gola w tym starciu strzelili Niemcy. Po ładnej akcji celu transferowego Młotów Mario Gomeza z Jonasem Hectorem do siatki w 65 minucie trafił Mesut Ozil. 13 minut później był już remis. Po zagraniu piłki ręką w polu karnym przez Jerome’a Boatenga arbiter podyktował rzut karny dla Italii. Pewnym egzekutorem okazał się Leonardo Bonucci i było 1:1.

Po 120 minutach wynik nie uległ zmianie i do rozstrzygnięcia były potrzebne jedenastki. Piłkarze obydwu zespołów spudłowali aż siedem rzutów karnych. Nieznacznie lepsi jednak byli Niemcy i to oni po rzucie karnym Hectora mogli się cieszyć z awansu do półfinału.

Nasz zawodnik Angelo Ogbonna turniej zakończył z jednym występem w meczu z Irlandią. W grze jest jeszcze dwóch zawodników West Hamu: Dimitri Payet oraz James Collins.

Niemcy – Włochy 1:1 (0:0) karne 6:5.

Bramki: Ozil 65 – Bonucci 78-k.

Żółte kartki: Hummels, Schweinsteiger – Sturaro, De Sciglio, Parolo, Pelle, Giaccherini.

Rzuty karne: Kross (gol) – Insigne (gol), Muller (nie strzelił) – Zaza (nie strzelił), Ozil (nie strzelił) – Barzagli (gol), Draxler (gol) – Pelle (nie strzelił), Schweinsteiger (nie strzelił) – Bonucci (nie strzelił), Hummels (gol) – Giaccherini (gol), Kimmich (gol) – Parolo (gol), Boateng (gol) – De Sciglio (gol), Hector (gol) – Darmian (nie strzelił).

Niemcy: Neuer – Howedes, Boateng, Hummels, Hector – Ozil, Kross, Khedira (Schweinsteiger 16), Kimmich – Muller, Gomez (Draxler 72).

Włochy: Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini (Zaza 120+1) – Florenzi (Darmian 86), Sturaro, Parolo, Giaccherini, De Sciglio – Pelle, Eder (Insigne 108).