West Ham United z przyjemnością potwierdza, że ​​Elliott Ward powrócił do klubu, dołączając do Akademii Futbolu, jako trener U14.

Ward, który ukończył West Ham Academy, odegrał kluczową rolę w powrocie Młotów do Premier League w 2005 roku, a rok później odszedł z drużyny. Były obrońca, który wycofał się z gry zeszłego lata, powrócił teraz do drużyny, w której rozpoczął karierę zawodową, aby pomóc w rozwoju młodych graczy w Chadwell Heath. 

Wspaniale jest wrócić do West Hamu United – powiedział Ward whufc.com. West Ham to klub, który znam bardzo dobrze, więc wydaje mi się, że od razu wracam do gry. To tak, jakbym nigdy nie wyjeżdżał.

Wciąż jest tutaj kilka znajomych twarzy, co jest dla mnie świetne. West Ham jest dla mnie wspaniałym, przyjaznym środowiskiem do dalszej nauki.

Współpraca z U14 polega na pomaganiu im w ich drodze do profesjonalnej piłki nożnej. To niezwykle ważny okres w życiu młodych ludzi. Jako nastolatkowie przechodzą przez wiele, a my staramy się pomóc im poruszać się po tym i przygotować się do następnego etapu, ale muszą też rozwijać się tam, gdzie są.

U14 to grupa, którą znam bardzo dobrze, ponieważ w takim wieku dołączyłem do West Hamu, więc wiem przez co przechodzą ci chłopcy. Chodzi tylko o to, by im teraz pomóc i stworzyć solidną platformę, na której będą mogli się rozwijać.

Menedżer Akademii, Ricky Martin z radością wita Warda z powrotem w klubie i uważa, że ​​doświadczenie obrońcy jako zawodnika okaże się bezcenne dla młodzieży z Chadwell Heath

Cieszymy się, że możemy powitać Elliotta w naszej Akademii i naszej liście trenerów – powiedział Martin. Elliott wszedł do klubu jako trener na pół etatu. Jest kimś, kogo znam jako zawodnika, a teraz przechodzi do coachingu. Jego zaangażowanie jest korzystne dla obu stron. Wchodzi na pokład i może zdobyć dobre doświadczenie, zdobywając ostatnie odznaki trenerskie.

Ściśle współpracujemy z trenerem FAYCD, który będzie go w tym wspierał. Ma tu do dyspozycji wiele zasobów i wielu doświadczonych trenerów, na których może polegać.  Sam także wniesie wiele dla naszych graczy w U14. 

Ward ma doświadczenie w grze na najwyższym poziomie, a także w graniu w różnych klubach i duże doświadczenie w przenoszeniu się między różnymi zespołami i ustawieniami. Wszystko to może przekazać naszym zawodnikom U14. Nieocenione jest, aby byli trenowani przez kogoś z doświadczeniem. Cieszymy się, że jest z nami – podsumował Martin.

Ward będzie pracował z U14 w West Hamie, a także będzie pełnił rolę asystenta menedżera Akademii w Chelmsford City – ostatnim klubie, w którym grał przed przejściem na emeryturę w zeszłym roku

37-latek mówi, że filozofia Akademii Piłki Nożnej, polegająca na zatrudnianiu byłych piłkarzy West Hamu do pracy z piłkarzami, jest ogromną korzyścią dla ich rozwoju.

To coś, co West Ham chętnie robi w całym Klubie i Akademii – sprowadza byłych graczy i absolwentów Akademii, którzy mają własne doświadczenia z West Hamem United, którym mogą się podzielić. Myślę, że to bardzo ważne dla graczy. Mogą na nas polegać.

Pracuję z grupą wiekową, w której się znalazłem sam, więc wiem, jak się czują w tej chwili. Jako grupa trenerów chcemy im pomóc w rozwoju. Jesteśmy tam, aby ich prowadzić i pomagać im być lepszymi. Mamy nadzieję, że możemy zaoferować inną, lepszą perspektywę – zakończył Ward.