Trzech graczy West Hamu United – Nikola Vlašić, Andrij Jarmołenko i Kurt Zouma – walczyło w sobotę w kolejnych meczach wrześniowej rundy eliminacji do Mistrzostw Świata 2022.

Andrij Jarmołenko i Kurt Zouma zmierzyli się w Kijowie –  Ukraina vs Francja 1:1

Bez Kyliana Mbappe i N’Golo Kante Francuzom nie udało się pokonać w Kijowie świetnie dysponowanych Ukraińców. Wynik spotkania grupy D otworzył pięknym golem Mykoła Szaparenko.

Ukraińcy byli bliscy szczęścia w 35 minucie po kapitalnie rozegranym rzucie rożnym – Andrij Jarmołenko uderzył celnie, lecz górą był Hugo Lloris. Zabarnyi przy próbie dobitki fatalnie chybił, choć stał pięć metrów od bramki.

To trzeci mecz mistrzów świata w walce o mundial w którym stracili punkty. W eliminacjach spisują się – jak na mistrzów świata – przeciętnie.

Po pięciu meczach Ukraina ma na koncie pięć punktów (pięć remisów). Francuzi natomiast z dziewięcioma punktami, są liderami tabeli.

Nikola Vlašić w wyjściowej jedenastce drużyny Chorwacji

Wicemistrzowie świata wygrali mecz ze Słowacją 1:0, choć przez długi czas utrzymywał się remis. Zespół walczy o pierwsze miejsce w grupie z reprezentacją Rosji. Chorwaci nie mogli być zadowoleni z przebiegu spotkania, chociaż mieli minimalną przewagę w posiadaniu piłki –  przez długi czas nie mogli wpłynąć na wynik. Wygrali rzutem na taśmę – po bramce w 86. minucie.

Dzięki zwycięstwu ze Słowacją, dotrzymują kroku Rosji – mają dziesięć punktów po pięciu meczach.