West Ham United Women potwierdza nominację Edu Rubio na asystenta menedżera. Rubio dołącza do Młotów po dwóch sezonach spędzonych w Crystal Palace, gdzie pracował jako asystent szefa coachingu i trener fazy rozwoju zawodowego dla męskiej akademii. 

Trener licencji UEFA Pro ma również doświadczenie w Football League, wcześniej piastował stanowisko asystenta menedżera w Crawley Town w 2019 roku. 

Rubio spędził cztery lata w MK Dons FC jako starszy trener rozwoju zawodowego, gdzie nadzorował U18 i U23 podczas swojej kariery w męskiej akademii. Wygrał Ligę i Puchar U23s, przyczyniając się do udanego okresu dla klubu, mając kilku graczy z akademii, którzy zadebiutowali i znaleźli się w pierwszym zespole. 

Rubio, przez ponad 15 lat swojej kariery trenerskiej, pełnił również role w męskiej akademii Chelsea, Valencia CF, Nike Academy i The Football Association.  

Kiedy otrzymałem telefon od Paula Konchesky’ego, by dołączyć do niego jako jego asystent, poczułem, że to dla mnie świetna okazja do coachingu i rozwoju kariery  – powiedział Rubio whufc.com.

Jestem zachwycony, że mogę pracować z elitarnymi graczami w elitarnym środowisku w tak prestiżowym klubie i nie mogę się doczekać spotkania ze wszystkimi graczami i personelem, gdy w poniedziałek rozpocznie się okres przedsezonowych przygotowań.