Dyrektor sportowy Borussii M’Gladbach Max Eberl zabrał głos w sprawie Reece’a Oxforda. Niemiecki klub nadal chce zakontraktować zawodnika Młotów, ale Młoty najprawdopodobniej nie chcą pozbywać się swojego utalentowanego gracza.

 – Rozmawialiśmy z West Hamem przez długi czas podczas zimowej przerwy i byliśmy zaskoczeni kiedy zdecydowali się skorzystać z klauzuli skracającej wypożyczenie. Ton dyskusji był nieco inny, ale rozumiem ich zamiary: West Ham walczy o utrzymanie i chcieli ściągnąć z powrotem dobrego piłkarza, który im pomoże. Jednak od czasu powrotu nie zagrał w żadnym meczu dla nich, więc kontynuujemy rozmowy z klubem. 

 – Mam nadzieję, że nie pojawi się inny klub i nie złoży oferty. Dopóki to nie nastąpi mamy szansę ściągnąć Reece’a z powrotem do Gladbach. Rozwinął się znakomicie w ciągu tych pięciu miesięcy kiedy był z nami. Musiał poczekać na swoją szansę, ale kiedy ją otrzymał wykorzystał ją w imponujący sposób. – powiedział Eberl w wywiadzie dla oficjalnej strony Borussii M’Gladbach.